Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser oferuje dwuletnie staże dla absolwentów szkół średnich

Operator logistyczny - Dachser, rozpoczął rekrutację kandydatów do trzeciej edycji swojego programu stażowego. Firma oferuje dwuletnie, płatne staże dla absolwentów szkół średnich, którzy wiążą swoją przyszłość z logistyką. Odbycie takiego stażu daje szansę młodym ludziom na otrzymanie oferty stałego zatrudnienia w firmie.

Staż oferowany przez firmę jest płatny i trwa dwa lata. Podczas tego okresu stażyści pracują po kilka miesięcy w określonych działach (magazyn logistyczny, cross-docking, dyspozycja) pod opieką mentorów, poznając różne aspekty pracy w logistyce. Jednocześnie, wraz z kolegami uczestniczącymi w programach w innych krajach, zgłębiają swoją wiedzę, korzystając z platformy e-learningowej. Obecnie prowadzona jest rekrutacja do trzeciej edycji programu, którego uczestnicy rozpoczną swoją pracę w firmie w październiku br. Program stażowy w firmie Dachser kierowany jest do absolwentów szkół średnich, szczególnie tych kształcących specjalistów logistyków. Zainteresowani mogą zgłaszać się do działu kadr firmy Dachser do dnia 15 czerwca 2013. Firma planuje przyjęcie 7 stażystów.

- Do tej pory w programie w Polsce wzięło udział 12 młodych ludzi – mówi Agnieszka Józwik, dyrektor personalny w firmie Dachser Sp. z o.o. - Pierwsza edycja powoli dobiega końca i już wiemy, że wszyscy jego uczestnicy otrzymają oferty stałego zatrudnienia w firmie. Ich opiekunowie w poszczególnych oddziałach oraz przełożeni są zadowoleni z ich pracy, podkreślają ich ogromne zaangażowanie i pasję. Taki staż to świetny początek prawdziwej zawodowej kariery – dodaje Agnieszka Józwik.

Polityka personalna
W Dachser, która jest firmą rodzinną, dużą wagę przywiązuje się do integracji pracowników oraz rodzinnej atmosfery.
- Wszyscy zatrudnieni w firmie traktowani są jak członkowie jednej, wielkiej rodziny – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. - Program stażowy to świetne rozwiązanie, opracowane w naszej centrali w Niemczech, które obecnie stosowane jest w wielu europejskich krajach. Głównym jego założeniem jest takie przygotowanie młodych ludzi do pracy w branży, aby byli wysokiej klasy specjalistami, którzy będą chcieli pracować w przyszłości dla Dachser – wyjaśnia. Program stażowy Dachser najbardziej rozwinięty jest w Niemczech, tam firma zatrudnia w takim systemie ponad 1400 stażystów. 70 proc. z nich znajduje po jego odbyciu zatrudnienie w firmie.

Dachser stawia na młodych ludzi po maturze, ponieważ tak wczesne zatrudnienie i odpowiednie, praktyczne przygotowanie do przyszłej pracy ma szereg zalet. W firmie logistycznej nie wymaga się wyższego wykształcenia od wszystkich pracowników. Na stanowiskach operacyjnych ważniejsza jest dobra znajomość firmy, języka angielskiego oraz doświadczenie. - Młodzi ludzie po szkole średniej mają już odpowiednie zasoby wiedzy, często również logistycznej, które podczas naszego stażu są rozwijane również o praktykę – mówi Agnieszka Józwik. „Jeśli są zainteresowani branżą, procesami oraz zaangażowani i zdeterminowani, świetnie odnajdują się w firmie. Tacy pracownicy to dla nas duża wartość – podkreśla. Rekrutacja na staże prowadzona jest od 1 maja do 15 czerwca br. W tej edycji firma oferuje miejsca dla 7 osób. Chętni mogą wysyłać zgłoszenia na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Proces selekcji (rozmowy, testy i assessment center) potrwa do połowy września, a wybrani stażyści rozpoczną pracę w poszczególnych oddziałach Dachser z początkiem października 2013 roku.

Firma Dachser zatrudnia obecnie w Polsce 260 pracowników w 8 oddziałach (pod Pruszkowem k. Warszawy, w Warszawie, Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Gądkach k. Poznania, Sosnowcu k. Katowic i Gdańsku). W 2012 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,41 miliarda euro, zatrudniając 21 650 pracowników w 347 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,8 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,46 milionów ton.

(źr. Dachser)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.