Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser rozwija usługi DIY dla Aduro

Kominki firmy Aduro produkowane są na Słowacji i Węgrzech. Sprzedawane są w całej Europie, w sklepach z artykułami dla majsterkowiczów takich jak Bauhaus, Hornbach i Leroy Merlin, a także za pośrednictwem mniejszych sklepów specjalistycznych. Aby połączyć tak złożone kanały sprzedażowe, Aduro na partnera logistycznego firmę Dachser.
W podjęciu tej decyzji pomogły dwa czynniki: wiedza firmy Dachser na Słowacji na temat logistyki kontraktowej oraz węzeł logistyczny Dachser Eurohub w Lozorno, nieopodal Bratysławy. Stąd kominki szybko trafiają do każdego zakątka Europy. Słowacka platforma zapewnia optymalne połączenie, zwłaszcza z dynamicznie rozwijającymi się rynkami na wschodzie i południowym wschodzie Europy. Henrik Hansen, dyrektor ds. logistyki w firmie Aduro, nie kryje zadowolenia – Zaopatrujemy szereg sklepów budowlanych, a zamówienia obejmują najczęściej od jednej do czterech palet. Dzięki swojej rozbudowanej ogólnoeuropejskiej sieci, firma Dachser jest dla nas idealnym partnerem – wyjaśnia.
Słowacki zespół firmy Dachser pod przewodnictwem Marka Ondrejcaka, kierownika sprzedaży, aby zoptymalizować transport kominków opracował specjalne, indywidualne rozwiązanie dotyczące procesu pakowania. W efekcie firma Aduro przesunęła całość swoich operacji logistycznych z Danii i Niemiec do Bratysławy. Zakłady produkcyjne głównych dostawców znajdują się teraz w niewielkiej odległości, a produkcja i transport są bezpośrednio koordynowane.
Elastyczne ilości produktów
Ponieważ sprzedaż takich produktów jak kominki podlega znacznym wahaniom sezonowym, elastyczność była dla duńskiej spółki istotnym kryterium przy wyborze europejskiego partnera logistycznego. - W szczytowym okresie, na przykład na początku sezonu zimowego, przechowujemy w naszym magazynie nawet 1500 palet dla firmy Aduro. Aby umożliwić realizację pilnych i terminowych dostaw, często musimy szybko korygować liczbę produktów – mówi Marek Ondrejcak, kierownik sprzedaży Dachser. Jeżeli na przykład jakaś francuska sieć sklepów budowlanych doda produkty firmy Aduro do swojej oferty, Dachser jest w stanie szybko dostarczyć większą liczbę kominków do Francji i zapewnić ich lokalną dystrybucję. W razie spadku popytu w kolejnym roku, można w sposób elastyczny wykonać ponowną dystrybucję do innych krajów. Firma Dachser ma ustalone okna czasowe z 18 tys. sklepów budowlanych w całej Europie, dzięki czemu może realizować dostawy codziennie, tym samym unikając opóźnień, przerw w dostawie i w efekcie utraty przychodów.
DIY Logistics dla Aduro
Usługa Dachser DIY Logistics jest skierowana do dostawców marketów typu dom i ogród. Polega na dostarczeniu przesyłek do sieci marketów budowlanych oraz świadczeniu szeregu usług dodatkowych, w tym merchandisingu na terenie sklepu. Wyjątkowość usługi polega na tym, że operator dostarcza produkty bezpośrednio na półki, a nie na rampę sklepu. - Aduro jest przykładem jednej z wielu firm korzystających z wieloletniego doświadczenia Dachser w sektorze budowlanym – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. „Regionalni menadżerowie usługi Dachser DIY Logistics oferują cenne wskazówki dotyczące wymagań logistycznych sklepów budowlanych, przydatnych zwłaszcza przy wejściu na nowe rynki – dodaje.

(źr. Dachser)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.