Dodaj ogłoszenie o pracy


Największy kontenerowiec świata już niedługo w Gdańsku

 

Największy obecnie na świecie kontenerowiec Maersk Mc-Kinney Møller o pojemności 18 tys. TEU, rozpoczął właśnie regularne rejsy na trasie Azja – Europa. Podczas dziewiczego rejsu, 21 sierpnia statek zawinie również do Gdańska. W ciągu kilkudniowej obecności w Polsce przewidziane są uroczyste obchody z udziałem mieszkańców, mediów i władz.

 


Maersk Mc-Kinney Moller to prawdziwy kolos o długości 400 metrów, 59 metrach szerokości i 73 metrach wysokości. Ładunek, który zabiera na pokład ta jednostka, o łącznej wysokości 136 metrów mógłby wypełnić nowojorski Times Square. Wdrożenie statku poprzedzone było serią testów przeprowadzonych na morzu. W czerwcu miał miejsce również chrzest jednostki, w czasie którego nadano jej imię Mærsk Mc-Kinney Møller, na cześć zmarłego w 2012 roku syna założyciela firmy i legendy transportu morskiego. Pierwszy rejs największego statku na świecie, rozpoczął się w porcie Busan w Korei Południowej 15 lipca 2013 roku. Kontenerowiec płynie na trasie łączącej rynki europejski i azjatycki. Dziesiątym punktem trasy jest Gdańsk, do którego Triple-E powinien dotrzeć 21 sierpnia, po 37 dniach od startu.

Pierwszy kurs Maersk Mc-Kinney Møller jest sprawdzianem wdrożonych przez nas rozwiązań w rzeczywistych warunkach oraz dowodem, że statek jest perfekcyjnie przygotowany do pracy. Jesteśmy pewni, że rejs naszej nowej flagowej jednostki potwierdzi wszystkie jej zalety i podkreśli znaczenie bardziej efektywnej, wydajnej i ekologicznej floty – wyjaśnia Thomas Bagge, prezes Maersk Polska i szef Maersk Line w Europie Środkowo-Wchodniej.

Statek na trasie łączącej  Azję i Europę ma do pokonania 12 portów. W każdym z nich lokalne oddziały Maersk Line przygotowują uroczystości z okazji pierwszego rejsu największego kontenerowca na świecie. 21 sierpnia statek zawinie również do Gdańska.
Obecność Maersk Mc-Kinney Møller w porcie to święto dla każdego miasta. Wyjątkiem nie będzie również Gdańsk, w którym przygotowujemy się na kilkudniowe obchody z udziałem mieszkańców i turystów. Planujemy organizację specjalnego punktu widokowego na plaży na Stogach, z którego wszyscy zainteresowani będa mogli obserwować wpłynięcie statku. Dodatkową atrakcją będzie Miasteczko Maersk - interaktywne centrum rozrywkowo-edukacyjne, zlokalizowane w samym sercu Gdańska oraz rejsy wycieczkowe dla wszystkich, którzy będą chcieli zobaczyć Triple-E na własne oczy. Już dzisiaj zachęcam do odwiedzenia Gdańska w dniach 21-24 sierpnia i zapewniam, że nie będzie nudno  – podsumowuje Thomas Bagge.

Statek pozostanie w gdańskim porcie do 24 sierpnia. Do wpłynięcia Maersk Mc-Kinney  Møller do Gdańska pozostało już tylko 37 dni.

(opr. BT za inf. Maersk Polska)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.