
- Zdobycie tego certyfikatu było ujęte w planie szkoleń w mojej firmie, a więc warunkowało awans zawodowy – mówi Piotr Fankidejski, absolwent zarządzania, ekspert ds. logistyki w firmie telekomunikacyjnej. Przygotowując się do certyfikatu poszerzyłem wiedzę, zwłaszcza z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw i zapasami. Dzięki potwierdzeniu nowych kompetencji mogę sprawniej wykonywać swoje obowiązki w firmie, podejmować nowe inicjatywy.
Niewątpliwą zaletą certyfikatu jest jego elitarność. W Polsce W Polsce dokument European Junior Logistician posiada ponad 380 osób (kolejnych ponad 400 ma otwarty proces certyfikacji).
- Do podjęcia kursu przekonał mnie dr inż. Piotr Cyplik, między innymi zwracając uwagę na to, jak niewiele osób w Polsce posiada taki certyfikat i w przyszłości może to mieć duże znaczenie w razie ubiegania się o pracę – mówi Natalia Walczak, pracownik firmy transportowo-spedycyjnej. Taki dokument z pewnością wyróżnia i zwraca uwagę pracodawców. Ja bardzo lubię swoją pracę i nie chcę jej zmieniać, ale myślę, że z tym certyfikatem byłoby to łatwiejsze – dodaje Natalia.
Do procesu certyfikacyjnego można przystąpić niezależnie od posiadanego stażu pracy i doświadczenia zawodowego. Liczy się ambicja i aktywna postawa. - Przygotowując się do egzaminów miałem okazję nie tylko pogłębić wiedzę, ale też skonfrontować teorię z kilkunastoletnią praktyką w zawodzie – mówi Piotr Kapturek. Podczas studiów starałem się maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje uczelnia, nie marnowałem czasu. Moim zdaniem, certyfikat jest dla tych, którzy poważnie myślą o karierze w logistyce, o rozwoju zawodowym, a przy tym są pracowici i konsekwentni. Ten dokument potwierdza nie tylko naszą wiedzę, ale świadczy o nastawieniu do pracy – chcemy się uczyć, zdobywać nowe kompetencje, aby doskonalić zarządzanie logistyką w naszych obecnych lub przyszłych miejscach pracy.
European Junior Logistician jest podstawowym certyfikatem Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (European Logistics Association - ELA) potwierdzającym kompetencje zawodowe osób zajmujących się profesjonalnie logistyką. Kierowany jest do osób podejmujących działania decyzyjne na poziomie operacyjnym (kierownicy "pierwszej linii").
(opr. AG za inf. WSL)