Dodaj ogłoszenie o pracy


Młoda ELitA logistyczna z certyfikatami

Dziewięcioro studentów Wyższej Szkoły Logistyki dołączyło do elitarnego grona posiadaczy certyfikatu European Junior Logistician Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (European Logistics Association - ELA). Trzy miesiące nauki i niełatwy egzamin kończący postępowanie kwalifikacyjne dały wymierne korzyści.

- Zdobycie tego certyfikatu było ujęte w planie szkoleń w mojej firmie, a więc warunkowało awans zawodowy – mówi Piotr Fankidejski, absolwent zarządzania, ekspert ds. logistyki w firmie telekomunikacyjnej. Przygotowując się do certyfikatu poszerzyłem wiedzę, zwłaszcza z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw i zapasami. Dzięki potwierdzeniu nowych kompetencji mogę sprawniej wykonywać swoje obowiązki w firmie, podejmować nowe inicjatywy.

Niewątpliwą zaletą certyfikatu jest jego elitarność. W Polsce W Polsce dokument European Junior Logistician posiada ponad 380 osób (kolejnych ponad 400 ma otwarty proces certyfikacji).
- Do podjęcia kursu przekonał mnie dr inż. Piotr Cyplik, między innymi zwracając uwagę na to, jak niewiele osób w Polsce posiada taki certyfikat i w przyszłości może to mieć duże znaczenie w razie ubiegania się o pracę – mówi Natalia Walczak, pracownik firmy transportowo-spedycyjnej. Taki dokument z pewnością wyróżnia i zwraca uwagę pracodawców. Ja bardzo lubię swoją pracę i nie chcę jej zmieniać, ale myślę, że z tym certyfikatem byłoby to łatwiejsze – dodaje Natalia.

Do procesu certyfikacyjnego można przystąpić niezależnie od posiadanego stażu pracy i doświadczenia zawodowego. Liczy się ambicja i aktywna postawa. - Przygotowując się do egzaminów miałem okazję nie tylko pogłębić wiedzę, ale też skonfrontować teorię z kilkunastoletnią praktyką w zawodzie – mówi Piotr Kapturek. Podczas studiów starałem się maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje uczelnia, nie marnowałem czasu. Moim zdaniem, certyfikat jest dla tych, którzy poważnie myślą o karierze w logistyce, o rozwoju zawodowym, a przy tym są pracowici i konsekwentni. Ten dokument potwierdza nie tylko naszą wiedzę, ale świadczy o nastawieniu do pracy – chcemy się uczyć, zdobywać nowe kompetencje, aby doskonalić zarządzanie logistyką w naszych obecnych lub przyszłych miejscach pracy.

European Junior Logistician jest podstawowym certyfikatem Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (European Logistics Association - ELA) potwierdzającym kompetencje zawodowe osób zajmujących się profesjonalnie logistyką. Kierowany jest do osób podejmujących działania decyzyjne na poziomie operacyjnym (kierownicy "pierwszej linii").

(opr. AG za inf. WSL)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.