Dodaj ogłoszenie o pracy


Prawie tysiąc absolwentów WSL już na rynku pracy!

14 lipca 2012 roku, blisko tysiąc „świeżo upieczonych” logistyków ukończyło Wyższą Szkołę Logistyki. Jak co roku, Władze Wyższej Szkoły Logistyki wyróżniły najlepszych absolwentów za wysokie wyniki w nauce, sukcesy sportowe oraz działalność w kołach naukowych i samorządzie studenckim. Najlepsi odebrali dyplomy uznania oraz gromkie brawa od gości zgromadzonych w Auli.


0 Kiedy rozpoczęliście studia targały Wami sprzeczne uczucia. Mieliście nadzieję, że rozpoczynający się kolejny etap edukacji doprowadzi Was do zrealizowania planów zawodowych. Nie brakowało również momentów, gdzie pojawiło się zwątpienie, lęk, a nawet przeświadczenie, że sytuacja Was przerasta. Jednak dzięki Waszemu uporowi udało Wam się pokonać tę drogę. Myślę, że wszyscy tu zgromadzeni zgodzą się, że opuszczacie mury Uczelni wzbogaceni o wiele cennych doświadczeń. Jestem przekonany również i o tym, że Wyższa Szkoła Logistyki przygotowuje młodzież nie tylko do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, ale również do pełnienia funkcji w przedsiębiorstwach produkcyjnych, transportowych, handlowych i innych jednostkach gospodarczych – mówił z drżeniem w głosie prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski, Rektor WSL. - Myślę, że otrzymaliście dobre wykształcenie, dobre przygotowanie do pracy, do sprostania wymaganiom, jakie nakłada na Was współczesna wiedza, współczesna logistyka – dodał.


Ostatnie trzy lata akademickie to lata dynamicznego rozwoju dla Uczelni. W minionym okresie wydano drukiem szereg podręczników akademickich związanych z realizowanym programem dydaktycznym oraz wprowadzono na rynek elektroniczne czasopismo naukowe „LogForum” poświęcone w całości problemom badawczym z dziedziny szeroko pojętej logistyki. W tym samym czasie Wyższa Szkoła Logistyki realizowała szereg projektów badawczych oraz grantów z partnerami krajowymi i zagranicznymi, była współorganizatorem i organizatorem konferencji naukowych. Pracownicy Uczelni wygłosili kilkadziesiąt referatów na konferencjach krajowych i zagranicznych. Opublikowano kilkaset artykułów w czasopismach naukowych. Uczelnia bardzo wysoko została oceniona przez Polską Komisję Akredytacyjną przy Ministrze Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To wszystko dzięki ścisłej współpracy z Instytutem Logistyki i Magazynowania, który jest wiodącym ośrodkiem w dziedzinie logistyki w Polsce, prowadzi najważniejsze projekty badawcze dla firm logistycznych i zatrudnia najlepszych specjalistów – logistyków praktyków, z których większość prowadzi wykłady i ćwiczenia z naszymi studentami.


Dużym osiągnięciem Wyższej Szkoły Logistyki jest również nawiązanie współpracy partnerskiej z przedsiębiorstwami zaliczanymi do liderów rynku. Do grona partnerów Uczelni należą największe przedsiębiorstwa logistyczne, produkcyjne, handlowe i informatyczne. Wśród nich firmy: Kuehne+Nagel, Prologis, DHL Servisco, Sygnity, SAS, Quantum, Agrobex, Volkswagen, PC Quard, BCS Polska, Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza, Promag S.A., Raben.


Wyższa Szkoła Logistyki od momentu powstania stara się również rozwijać współpracę w wymiarze międzynarodowym. Dzięki współpracy w niemiecką uczelnią Technische Hochschule Berlin – Wildau oraz Leeds Metropolitan University, studenci mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się z logistyką europejską. Organizowane wspólnie z niemieckimi logistykami wyjazdy do centrów logistycznych w Niemczech oraz wykłady gościnne to tylko niektóre formy współpracy obu uczelni.
Informacje o studiach w WSL na stronie: www.wsl.com.pl

 

(źr. Wyższa Szkoła Logistyki)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.