Dodaj ogłoszenie o pracy


Absolwent WSL laureatem konkursu na strategię rozwoju gminy Śrem

Mgr Łukasz Wolarczyk został laureatem konkursu na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą gminy Śrem. Tegoroczny absolwent Wyższej Szkoły Logistyki, w doskonały sposób zidentyfikował wszystkie uwarunkowania wpływające na funkcjonowanie średniej wielkości miasta, na przykładzie Śremu.
W swojej pracy magisterskiej, Łukasz Wolarczyk po przedstawieniu teoretycznych uwarunkowań badania efektywności przestrzeni miejskiej oraz wskazaniu metod badawczych – opisał dokładną strukturę przestrzenną Śremu. Absolwent WSL szczegółowo ukazał sfery: gospodarczą, społeczną i ekologiczną miasta, a także zagospodarowanie przestrzenne i funkcje gminy Śrem. Po zbadaniu strategii rozwoju miasta, określił także perspektywy rozwoju Śremu w przyszłości. Promotorem pracy był prorektor Wyższej Szkoły Logistyki, doc. dr Zbyszko Pawlak, ekspert z zakresu zarządzania obszarami zurbanizowanymi i logistyki miejskiej WSL.
Praca magisterska Łukasza Wolarczyka pt. „Struktura przestrzenna i funkcje średniej wielkości miast na przykładzie Śremu w Województwie Wielkopolskim” zwyciężyła w konkursie na najlepszą pracę dyplomową gminy Śrem. Sukces jest tym większy, że Jury Konkursu stanowili wybitni poznańscy profesorowie: prof. dr hab. Józef Orczyk (przewodniczący), prof. dr hab. Przemysław Deszczyński i prof. dr hab. Leszek Romanowski.
Organizatorem konkursu była Gmina Śrem przy współpracy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Heliodora Święcickiego. Do finału konkursu zakwalifikowano 10 prac: jedną inżynierską, jedną podyplomową i osiem magisterskich, z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej i Wyższej Szkoły Logistyki o różnorodnym zakresie tematów dotyczących gminy Śrem.
Oceniając prace kapituła konkursu kierowała się następującymi kryteriami: wartości poznawcze podjętego tematu, przydatność i zastosowanie w praktyce, wartość źródłowa i dokumentacyjna, forma ujęcia i opracowanie redakcyjne tematu, oryginalność ujęcia tematu. Zwycięzca otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł.
- Najcenniejszy efekt kształcenia w uczelni wyższej to walor praktyczny, czyli możliwość wykorzystania wiedzy rynkowo. Łukasz Wolarczyk to kolejny absolwent, który dowodzi, że przy pisaniu pracy magisterskiej można się wiele nauczyć, a potem wykorzystać to w praktyce. Zakładamy bowiem, że z taką wiedzą Pan Łukasz jest potencjalnym ekspertem od zarządzania miastem. Jesteśmy dumni, że nasi absolwenci osiągają takie sukcesy! – podsumował Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki.
(źr. WSL)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.