Dodaj ogłoszenie o pracy


Rok 2012 – rokiem nagród dla DHL Global Forwarding Polska

Rok 2012 był szczególnym rokiem dla DHL Global Forwarding, w którym to spółka potwierdziła pozycję lidera na rynku morskich i lotniczych przesyłek w Polsce. Nie tylko na rodzimym rynku firma DGF Polska okazała się bezkonkurencyjna, ale również w ramach struktury DHL Deutsche Post. Na arenie międzynarodowej spółka zdobyła następujące tytuły:

Best Team in EMEA dla DGF Polska – miejsce I
Sales Team of the Year Globally dla DGF Polska – miejsce I
Employer of Choice – Akademia Talentów DGF Polska - miejsce II
Best Team Development 2012 – Akademia Talentów DGF Polska - miejsce II
Living Responsibility – Projekty PAH (Polska Akcja Humanitarna) oraz Zbiórka nakrętek -  miejsce II

Na szczególną uwagę zasługują dwa tytuły przyznane DHL Global Forwarding:
Best Team in EMEA dla DGF Polska – na uzyskanie tytułu Najlepszego Zespołu w Regionie miały wpływ między innymi bardzo dobre wyniki wewnętrznego badania Employee Opinion Survey z roku 2012. Badanie miało na celu usprawnić organizację pracy oraz zwiększyć satysfakcję pracowników ze środowiska pracy.  Ponadto wpływ na wybór  polskiego zespołu miała unikalna inicjatywa, jaką jest Akademia Talentów - dedykowana rozwojowi talentów w DGF Polska- której istotą  jest dzielenie się wiedzą wewnątrz organizacji.

Sales Team of the Year Globally dla DGF Polska – ogromne wyróżnienie dla polskiego Działu Sprzedaży za osiągnięcie doskonałych wyników, a także za znaczne przekroczenie celów budżetowych, jak również za bardzo dobrą organizację pracy całego Działu i zmniejszenie rotacji pracowników.  Warto zwrócić uwagę, iż nie jest to pierwsza tego rodzaju nagroda dla zespołu z Polski, w poprzednich latach Sales Team z DGF Polska również został wyróżniony.

DHL Global Forwarding konsekwentnie inwestuje w rozwój osobisty i zawodowy swoich pracowników. Sprawia to, że w strukturach firmy znajdują się profesjonaliści zaangażowani w prowadzone zadania i cechujący się dużą motywacją do pracy. Firma jest silną i prężnie rozwijającą się organizacją dzięki zgranemu, mocnemu i bardzo ambitnemu zespołowi, któremu nie można odmówić  pasji i serca do pracy. Dowodem na te słowa są nagrody za rok 2012.

DGF jednym z Najbardziej Pożądanych Pracodawców w roku 2012
W 2012 roku Business Center Club oraz Antal International przyznały DHL Global Forwarding tytuł Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w 2012 roku. Jest to bardzo istotne wizerunkowo wyróżnienie, równocześnie potwierdzające pozycje lidera logistyki na morzu i w powietrzu.

Obie instytucje przeprowadziły badanie, którego celem było wyłonienie Najbardziej Pożądanych Pracodawców w 2012 roku w opinii specjalistów i menedżerów. Na podstawie odpowiedzi ponad 1500 respondentów z całej Polski został sporządzony ranking, w którym firma DHL GF Polska zajęła III miejsce w kategorii TSL. Nagroda ta ma dla DHL Global Forwarding Polska szczególne znaczenie, ponieważ potwierdza naszą ugruntowaną pozycję na rynku przesyłek morskich i lotniczych.
(źr. DHL Global Forwarding)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.