Dodaj ogłoszenie o pracy


Odpowiedzialny Pracodawca 2012 dla DHL Global Forwarding

Firma DHL Global Forwarding została uhonorowana tytułem Odpowiedzialnego Pracodawcy, znajdując się w gronie Liderów HR 2012. Kapituła konkursu doceniła wysoką jakość zatrudnienia oraz dbałość o warunki pracy i rozwój pracowników.

 

Celem programu jest propagowanie pozytywnych wzorców oraz modeli działań w zakresie polityki personalnej. Przyznany firmie tytuł oraz godło Odpowiedzialnego Pracodawcy potwierdzają gwarancję, solidność oraz wysoką pozycję DGF na logistycznym rynku pracy.

- Cieszę się niezmiernie, że nasza firma została doceniona w Ogólnopolskim Programie Dziennika Gazety Prawnej. Fakt, że nasze dotychczasowe osiągnięcia w obszarze polityki personalnej znalazły potwierdzenie w pozytywnej ocenie niezależnych ekspertów, utwierdza nas w przekonaniu, że idziemy właściwą drogą” - mówi Piotr Iwaniuk, Prezes Zarządu DHL Global Forwarding.

 

Głównym założeniem polityki personalnej firmy są działania oparte na globalnej strategii: „Szacunek i rezultaty”, zgodnie z którą DGF zobowiązuje się do zapewnienia bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy, a także stworzenia kultury opartej na wzajemnym szacunku. Ważnym elementem jest wsparcie pracowników w realizacji ich zawodowych i osobistych potrzeb rozwojowych, poprzez specjalistyczne szkolenia wewnętrzne, warsztaty oraz staże międzynarodowe organizowane w ramach wymiany ze spółkami  w całej grupie na świecie.
- Niemniej ważna od przyznanego tytułu jest dla nas informacja zwrotna ze strony naszych pracowników. Dzięki odpowiednio dobranym systemom motywacyjnym i szkoleniom mają oni możliwość podnoszenia kwalifikacji i mogą czerpać satysfakcję z wykonywanych obowiązków - dodaje Piotr Iwaniuk.

 

Organizatorem konkursu jest Redakcja magazynu Strefa Gospodarki, ogólnopolskiego dodatku do Dziennika Gazety Prawnej. Głównym kryterium wyboru laureatów programu jest szeroko rozumiana jakość, począwszy od przestrzegania przepisów Kodeksu pracy i przepisów BHP, przez podnoszenie kwalifikacji pracowników, a skończywszy na systemach motywacyjnych i działaniach w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu.
(źr. DHL Global Forwarding)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.