Dodaj ogłoszenie o pracy


Gefco rozbudowuje oddział w Bułgarii

Grupa Gefco otwiera oddział w Sofii, stolicy Bułgarii. Dzięki specyficznemu położeniu geograficznemu, Bułgaria stanowi pomost pomiędzy Europą Zachodnią, Turcją i Bliskim Wschodem, ułatwiając przepływy logistyczne dla sektora Automotive w Europie. Na czele Gefco Bułgaria stanie Aleksander Raczyński.


Bułgarski oddział Gefco świadczy szeroką gamę usług, w szczególności w zakresie logistyki automotive. Filia bardzo otworzyła centrum samochodowe w Lozen, na południowy wschód od Sofii, gdzie pojazdy są grupowane przed dystrybucją. Pierwszą umowę oddział podpisał ze spółką Sophia France Auto (SFA), oficjalnym importerem marki Peugeot w Bułgarii. Jako wyłączny partner w zakresie logistyki pojazdów zarządzanych przez SFA, GEFCO Bułgaria realizuje ich dystrybucję na lokalnym rynku. Do nowych klientów oddziału zaliczają się również dealerzy marek  Citroën, Volkswagen i General Motors. Docelowo bułgarski oddział planuje włączyć do oferty usługi transportu Overseas (morskiego i lotniczego), miedzy innymi przepływy morskie pomiędzy Bułgarią a Bliskim i Dalekim Wschodem.

Począwszy od stycznia 2012 roku bułgarski oddział obsługuje nowe przepływy logistyczne z Europy, w szczególności z Marckolsheim i Blyes we Francji, z Kolina w Czechach, z Trnavy na Słowacji, z Atessy we Włoszech i Izmitu w Turcji. Na początku kwietnia Gefco Bułgaria i Gefco Niemcy wspólnie uruchomiły nową linię transportu drobnicowego pomiędzy Sofią a Stuttgartem. Firma BASF, będąca już klientem oddziału w Niemczech, jako pierwsza korzysta z tego nowego, cotygodniowego połączenia. Transport produktów zajmuje 4 dni, a ich dystrybucja na rynku krajowym — 24 godziny. Przepływy realizowane są w temperaturze kontrolowanej i w pełni odpowiadają wymaganiom europejskiej umowy dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych.


Bułgarski oddział zatrudnia 14 pracowników posiadających szerokie doświadczenie zdobyte w ramach Grupy Gefco. Aleksander Raczyński, dyrektor generalny oddziału, ma za sobą ponad 10 lat doświadczenia w pracy w branży logistycznej. W 2005 roku dołączył do Gefco Rosja, a od 2007 roku zajmował stanowisko dyrektora spółki joint-venture utworzonej w Moskwie przez Gefco i Algaï Automotive Logistics.

 

(źr. Grupa GEFCO)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.