Dodaj ogłoszenie o pracy


Gefco obsługuje dostawy Havaianas

Właściciel znanej marki obuwia Havaianas - firma  Alpargatas, podpisał z Gefco umowę na koordynację frachtu morskiego dostaw butów do Europy oraz na Środkowy Wschód.

 

Gefco obsłuży też wszystkie operacje celne Alpargatos. Firma stworzyła dedykowane rozwiązanie logistyczne dla tego brazylijskiego producenta obuwia. Słynne sandały (zwane w Portugalii chinelos) są produkowane w miejscowości Campina Grande, między Natal a Recife, skąd oddział Gefco Brazylia realizuje ich dystrybucję. Od sierpnia 2011, lokalna filia obsługuje wszystkie przesyłki morskie słynnych Havaianas z Brazylii, głównie do portu w Marsylii, ale także do pozostałych portów Europy i Środkowego Wschodu.


- Już przed pierwszymi wysyłkami w sierpniu, zespoły Gefco w Brazylii i we Francji współpracowały jako partnerzy w celu zaprojektowania najlepszego rozwiązania, które zapewni klientowi dopasowaną i kompleksową obsługę - wyjaśnia Ekaterini Kranioti, dyrektor ds. rynku przemysłowego w Grupie Gefco - Poza organizacją wysyłek zamorskich, to przede wszystkim oferowana klientowi usługa celna i przedstawicielstwa podatkowego stanowią o wysokim zaawansowaniu i wartości dodanej tych operacji. Zapewniamy w ramach usługi wszystkie formalności, co ułatwia Alpargats skoncentrowanie się na swojej kluczowej działalności - dodaje Ekaterini.
Gefco posiada autoryzacje AEO (Autoryzowany Operator Ekonomiczny) co gwarantuje rzetelność obsługi celnej i podatkowej.


(źr, Gefco Polska)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.