Dodaj ogłoszenie o pracy


Jak zmniejszyć puste przebiegi - sprawdź nowe rozwiązania!

Wolters Kluwer Transport Services (WKTS), do której należy m.in. Giełda Transportowa Teleroute, wprowadza na rynek europejski wiele innowacyjnych rozwiązań przeznaczonych dla branży TSL. Jednym z nich jest FreightCentral - oprogramowanie przeznaczone dla średniej wielkości firm transportowych. Drugim nowym rozwiązaniem dla branży transportowej jest twCost - oprogramowanie do zarządzania kosztami w firmie transportowej. Prócz tego wprowadzane są obecnie także inne przełomowe rozwiązania, które pomogą naszym obecnym i przyszłym Klientom podnieść rentowność. Istotne jest również to, że produkty i usługi WKTS są rozwiązaniami systemowymi, co umożliwia z jednej strony rozwiązywanie kompleksowych problemów, a z drugiej strony pozwala naszym Klientom na osiągnięcie szybkiego zwrotu z inwestycji.
 
FreightCentral: nowy panel zarządzania zleceniami transportowymi
WKTS wprowadza na rynek swoją najnowszą innowację: nowy panel FreightCentral- moduł do zarządzania zleceniami transportowymi. FreightCentral jest szczególnie polecany średnim firmom transportowym, aby pomóc im zarządzać zleceniami transportowymi oraz zapewniać wyższą jakość obsługi ich Klientów.
 
Nowe rozwiązanie planowania i optymalizacji z Transwide
Transwide, marka WKTS znana z systemów zarządzania transportem (systemy klasy TMS), oferuje system twOptimize, nowe oprogramowanie do planowania i optymalizacji transportu. Moduł twOptimize umożliwia spedytorom i przewoźnikom planowanie swoich frachtów w najbardziej opłacalny sposób, zapewniając dzięki temu szybki zwrot z inwestycji. Warto nadmienić, że twOptimize jest jedynym dostępnym na rynku rozwiązaniem klasy TMS oferującym taką funkcjonalność. Transwide przedstawi również wkrótce on-linowe rozwiązanie o nazwie twSlot Partner Page służące do planowania spotkań, oraz oprogramowanie twCost służące do zarządzania stawkami i kosztami transportowymi.
 
Społeczność
Użytkownicy Giełdy Transportowej Teleroute to generalnie dwie strony rynku transportowego: spedytorzy poszukujący transportu dla swoich ładunków oraz przewoźnicy poszukujący zleceń dla swojego taboru samochodowego. Idea giełdy transportowej została wymyślona blisko 30 lat temu przez założyciela Teleroute.  Zakłada ona, że łączymy te dwie społeczności i pomagamy im rozwijać swoją działalność w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu. Aby sprostać potrzebom rynku i oczekiwaniom naszych Klientów, systematycznie zabiegamy o podnoszenie poziomu świadczonych przez nas usług oraz wzrost poziomu bezpieczeństwa na naszej giełdzie. Nasz zespół konsultantów może wspierać telefonicznie Klientów w kilkunastu językach obcych. W zakresie bezpieczeństwa obrotu poczyniliśmy poważne inwestycje, aby jeszcze dokładniej sprawdzać firmy, które chcą uzyskać dostęp do naszej giełdy. Jako jedyni nie udzielamy też próbnego dostępu do giełdy - wszystko to robimy po to, aby maksymalnie uszczelnić nasz system. Każdy, kto jest lub chce być naszym Klientem, musi sprostać naszym wysokim standardom jakościowym. Dbamy o to, by Klienci byli zadowoleni i chcieli zostać z nami na długie lata - mówi Paweł Bombola, dyrektor zarządzający odpowiedzialny za Giełdę Transportową Teleroute w krajach Europy Wschodniej.
 
Z naszej perspektywy obserwujemy wzrost zainteresowania wśród przewoźników naszą ofertą. Zarówno z analizy wskaźników makroekonomicznych jak i z rozmów z naszymi Klientami wynika, ze sytuacja ekonomiczna nie jest korzystna dla branży TSL. Większość Klientów doświadcza spowolnienia gospodarczego a w konsekwencji zmniejszonego zapotrzebowania na transport. Dodatkowo problemem jest tez niski poziom stawek oferowanych firmom transportowym. To wszystko sprawia, ze konieczne jest szukanie nowych zleceń i nowych Klientów. Giełda Transportowa Teleroute świetnie się zatem wpisuje w te potrzeby biznesowe, bo pozwala szybko szukać dodatkowych ładunków i nawiązywać cenne kontakty biznesowe.
 
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź nową stronę WKTS: www.wktransportservices.com i/lub śledź aktualizacje aktywności grupy za pośrednictwem twittera: www.twitter.com/WK_TS.
 
Więcej informacji o Giełdzie Transportowej Teleroute można znaleźć na stronie www.teleroute.pl.
 
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.