Dodaj ogłoszenie o pracy


B&H Transport Logistik zamierza zwiększyć obroty o 20 proc. za pomocą Teleroute

Austriacka firma B & H Transport Logistik GmbH zamierza rozwijać swoją firmę między innymi poprzez giełdę transportową Teleroute. Dzięki temu chce osiągnąć wzrost przychodów o 20 proc. w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat. B&H zależy na relacjach  biznesowych pomiędzy Francją i Włochami oraz Austrią. Przedsiębiorcy z tych krajów mają wysokie zapotrzebowanie na transport do Francji. Wyzwaniem będzie więc głównie zapewnienie odpowiednich ładunków powrotnych.

 

W tym przypadku B & H polega przede wszystkim na giełdzie Teleroute - platformie należącej do firmy Wolters Kluwer, która oferuje wiele ładunków na relacjach powrotnych z Francji. Teleroute oferuje też wysoki poziom obsługi i standardy bezpieczeństwa. Jak zapewnia firma H&B od początku jej założenia w 2002 roku współpracuje z giełdami transportowymi, jedynie w przypadku Teleroute nigdy nie doszło do opóźnień w płatnościach. Głównym tego powodem są surowe kryteria, które każda firma musi spełnić przed rejestracją na tej giełdzie.  Oprócz dokładnej weryfikacji firm współpracujących z giełdą, stosowane są również nowoczesne technologie. Dobrym tego przykładem jest usługa e-Potwierdzenie, wykorzystywana przez firmę B & H. Jest to pewny i bezpieczny sposób na potwierdzanie umów przewozowych między partnerami biznesowymi. Dodatkowo, narzędzie to umożliwia przesyłanie dokumentów oraz wymianę zweryfikowanych danych w trybie on-line. Dlatego e-Potwierdzenie jest wydajniejszym i bezpieczniejszym narzędziem niż standardowy fax.

 

Natychmiast po podjęciu ładunku z giełdy Teleroute z użyciem e-Potwierdzenia, transakcja może być śledzona przez obie strony zaangażowane w to zlecenie. Firma wystawiająca ładunek dostaje od razu zweryfikowane dane kontaktowe zleceniobiorcy, gwarantuje to współpracę z partnerem  godnym zaufania. Przez to darmowe i łatwe w użyciu narzędzie klienci mają porządek w dokumentach ze zleceniami zawieranymi off-line i on-line. E-Potwierdzenie zapewnia również bezbłędny przebieg transakcji, gdyż zapobiega pomyłkom, jakie mogłyby powstać podczas standardowej wymiany dokumentów. Ponadto, dyspozytorzy mają bezpośredni dostęp do wszystkich potwierdzeń i załączonych do nich dokumentów w jednym miejscu, wraz z informacją kiedy zlecenia zostały zaakceptowane. Dzięki temu możliwa jest weryfikacja dokonywanych transakcji. Oferty potwierdzone przez e-Potwierdzenie są automatycznie usuwane z giełdy, dzięki czemu giełda Teleroute jest aktualizowana w czasie rzeczywistym.

 

Każdy z użytkowników Teleroute musi przejść przez proces weryfikacji. Trzy etapy weryfikacji pokazują, w jakim stopniu dana firma została sprawdzona. Jest to gwarancją bezpieczeństwa: Żadna firma nie otrzymuje dostępu do giełdy, zanim wszystkie warunki nie zostaną spełnione. Teleroute opracował także Katalog Firm Transportowych, dzięki któremu użytkownicy mogą dobrać sobie odpowiednich i rzetelnych partnerów biznesowych. Lista zawiera szczegółowe profile użytkowników i obejmuje szereg wskaźników bezpieczeństwa.

 

Utrzymanie dobrych relacji osobistych ze swoimi podwykonawcami jest również ważne dla firmy B & H. Firmy pochodzą z Austrii, Bułgarii, Rumunii, Słowenii i Węgier. Dzięki temu, oprócz dwóch własnych pojazdów, firma B & H korzysta z kolejnych 25 ciężarówek należących do ich podwykonawców. Nie później niż 30 dni po wykonaniu przewozu każdy z partnerów ma gotówkę na swoim koncie. Firmy, które stale współpracują ze spedycją B & H otrzymują wynagrodzenie nawet w ciągu 10 dni.

(źr. Teleroute/B&H Transport Logistik)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.