Dodaj ogłoszenie o pracy


CSR w wydaniu GEFCO Polska

GEFCO Polska angażuje się w wiele działań na rzecz społeczności lokalnych w ramach polityki CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu). Ostatnio firma wsparła Dom Dziecka w Chorzenicach, przekazując placówce samochód Peugeot 807.
 
W 2010 roku Grupa GEFCO przyłączyła się do Global Compact – inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych, mającej na celu promocję działań odpowiedzialnych społecznie przez firmy z całego świata. Równolegle od 2006 roku GEFCO aktywnie działa w ramach „Światowego Porozumienia w Zakresie Odpowiedzialności Społecznej”. Operator logistyczny jest inicjatorem wielu akcji charytatywnych, zarówno na poziomie międzynarodowym jak i lokalnym.

GEFCO Polska przekazała na rzecz Domu Dziecka w Chorzenicach Peugeota 807. Jest to dobrze wyposażony minivan, z oszczędnym silnikiem 2.2 HDI, zdolny do transportu 7 osób. Auto stanowi bardzo duże ułatwienie dla codziennego funkcjonowania placówki. Dzięki darowiźnie, Dom Dziecka w Chorzenicach dysponuje niezależnym środkiem transportu, co stanowi ogromne wsparcie.
 
Celem Grupy GEFCO jest nie tylko zwiększanie produktywności i konkurencyjności własnej działalności, ale również dostarczanie wartości dodanej w postaci ochrony środowiska naturalnego oraz działań na rzecz lokalnych społeczności. Działając w ramach międzynarodowych porozumień o społecznej odpowiedzialności biznesu, GEFCO zobowiązuje się, między innymi, do przestrzegania uniwersalnych praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji i wspierania mniejszości, promocji dialogu społecznego i monitorowania wpływu własnej ekspansji na nowe tereny.
(źr. GEFCO Polska)
 
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.