Dodaj ogłoszenie o pracy


Gefco Polska w programie społecznym „Accordeon Samodzielności”

Gefco Polska zostało partnerem innowacyjnego projektu społecznego „Accordeon Samodzielności”, organizowanego wspólnie przez Fundację Accor oraz Fundację Dzieci Niczyje. Program, który honorowym patronatem objął Minister Pracy i Polityki Społecznej, skierowany jest do francuskich przedsiębiorstw w Polsce. Jego celem jest pomoc młodym ludziom w trudnej sytuacji życiowej w wejściu w aktywne życie zawodowe.
Projekt „Accordeon Samodzielnośći” to inicjatywa Fundacji Accor oraz Fundacji Dzieci Niczyje, która poprzez program staży i szkoleń ma pomagać młodym ludziom pewnie wejść na rynek pracy w dziedzinach związanych z usługami. Beneficjentami programu jest grupa 20 młodych osób, pomiędzy 18 a 21 rokiem życia.
- Wsparcie młodych ludzi będących w trudnej sytuacji życiowej w zaistnieniu na rynku pracy i usamodzielnianiu się jest działaniem zapobiegającym społecznemu wykluczeniu. – mówi Monika Sajkowska, Dyrektor Fundacji Dzieci Niczyje – Z radością przyjęliśmy inicjatywę Fundacji Accor, która ma na celu ułatwienie startu na drodze kariery dzieciom, które z racji swoich przeżyć nie mają takiej łatwości przystosowania się do warunków i wymogów panujących na rynku pracy, jak ich rówieśnicy. Beneficjenci programu, to nasi podopieczni i całym sercem życzymy im sukcesów.

Gefco Polska zainaugurowało swój udział w projekcie już na początku stycznia tego roku organizując dla uczestników programu dzień ”Dni Otwarte”. Podczas spotkania mogli oni zapoznać się z działalnością firmy, z obowiązującymi w firmie normami i procedurami oraz, z bardzo ważnymi dla młodych stażystów, zagadnieniami personalnymi, takimi jak ścieżki karier, zawody w logistyce itp. Dużą atrakcją była również wizyta w jednym z magazynów Gefco – w Natolinie. Obecnie firma gości u siebie jedną z beneficjentek programu, która odbywa w firmie staż zawodowy.
- Jesteśmy dumni, że zaproszono nas do wzięcia udziału w tak prestiżowym programie jak ‘Accordeon Samodzielności’. Takie inicjatywy społeczne uważamy za niezwykle ważne i wartościowe. Cieszymy się, że możemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem, a tym samym pomóc młodej osobie profesjonalnie oraz pewnie wejść w życie zawodowe. Udział Gefco Polska w projekcie świetnie wpisuje się w działalność edukacyjno-rozwojową naszej firmy: realizujemy liczne programy stażowe, jesteśmy obecni na targach pracy, prowadzimy także specjalny program skierowany do szkół średnich. Z kilkoma placówkami edukacyjnymi współpracujemy regularnie już od kilku lat umożliwiając w całym roku szkolnym uczniom klas logistycznych odbywanie zajęć praktycznych w naszych oddziałach. Dzielnie się naszym know-how z młodymi ludźmi jest dla nas bardzo ważne - podsumowuje Olivier Large, Dyrektor Generalny GEFCO Polska.
Projekt realizowany jest w Polsce po raz pierwszy i odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Przebiega w 3 etapach: szkoleń: z rozwoju osobistego, warsztatów funkcjonowania w przedsiębiorstwie i etapu końcowego, czyli stażu w jednej z firm partnerskich. Beneficjenci programu otrzymują od ekspertów Fundacji Dzieci Niczyje pełną pomoc psychologiczną i wsparcie, dzięki którym mogą uwierzyć we własne siły. Realizacja programu jest możliwa dzięki zaangażowaniu dużych firm, które oferują uczestnikom programu realizację płatnych staży zawodowych. W pierwszej edycji „Accordeonu Samodzielności” udział wzięło 7 firm, w tym Gefco Polska.
(źr. Gefco Polska)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.