Dodaj ogłoszenie o pracy


Maciej Bachman dyrektorem finansowym PEAKES

Maciej Bachman objął stanowisko dyrektora finansowego w PEKAES SA. Maciej Bachman zastąpił dotychczasowego dyrektora finansowego, Mirosława Piskorza. Nowy menedżer skupi się na wzmocnieniu efektywności finansowej PEKAES.

 

Nowy CFO ostatnie trzy lata swojej kariery zawodowej spędził w firmie Spedimex, pełniąc funkcję Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora ds. Finansów i Administracji. Wcześniej pracował m.in. w Ernst & Young, Andersen Business Consulting i Arthur Andersen. 

 

- Maciej Bachman jest renomowanym specjalistą z branżowym doświadczeniem i z wieloma sukcesami na polu poprawy efektywności organizacji. Jego kompetencje idealnie wpisują się w nasze plany zwiększenia efektywności biznesowej i generowania wzrostu wartości dla naszych akcjonariuszy – mówi Jacek Machocki, Prezes PEKAES

 

Maciej Bachman jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, w zakresie finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz absolwentem studiów podyplomowych w Katedrze Zarządzania Innowacjami Szkoły Głównej Handlowej. Posiada tytuł biegłego rewidenta. Prywatnie interesuje się fotografią pejzażu oraz zdjęciami podwodnymi fauny i flory.
(źr. PEKAES SA)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.