Dodaj ogłoszenie o pracy


Pekaes podsumowuje rok 2011 - dwucyfrowy wzrost sprzedaży

W 2011r. spółka Pekaes koncentrowała się na doskonaleniu wdrożonych procesów, których celem było podniesienie jakości świadczonych usług. Między innymi wdrożono nową strukturę organizacyjną,  zatrudniono dodatkowych specjalistów o najwyższych kwalifikacjach. Dzięki temu firmie udało się uzyskać wzrost obrotów na poziomie od 12 do 20proc. w zależności od rodzaju wykonywanych usług.

 

- Nasza strategia opierała się i nadal będzie, na technologiach i kadrach, które stale doskonalimy. Dzięki temu osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki za ubiegły rok i to napawa optymizmem. W tym roku zamierzamy również utrzymać stabilny wzrost, chociaż dzisiaj trudno jest prognozować na jakim poziomie, zwłaszcza że codziennie widzimy nagłówki gazet "krzyczące o kryzysie". Nie zamierzamy poddawać się tym nastrojom, będziemy działać jak dotychczas inwestując w technologię i kadry - mówił podczas corocznej konferencji prasowej Jacek Machocki prezes zarządu Pekaes SA.

 

Co w 2012r.?
Przyjmując założenie, że nic się nie zdarzy złego w gospodarce, branża TSL powinna rozwijać się dynamicznie i utrzymać wzrost, który przewidywany jest na poziomie od 7 do 10 proc. Największe wzrosty oczekuje się w dystrybucji i dostawach towarów. W przewozach cało pojazdowych wskaźniki będą szły nieco wolniej w górę w granicach 5 - 7 proc.
- To realna prognoza, która oznacza dla Pekaes jedno - spółka będzie rozwijać się tak szybko jak cała branża. Będziemy dążyć do poprawy rentowności, czyli doprowadzenia do zysku operacyjnego na poziomie 5 - 6 proc. - mówił Jacek Machocki, który zapowiedział również, że do końca III kwartału zostaną dokończone prace nad strategią na lata 2013 -2015.

Rok 2012 to ostatni rok posiadania własnej floty, Pekaes zamierza całkowicie pozbyć się własnych pojazdów. Od kilku miesięcy trwają też przygotowania kierowców, którzy są zatrudnieni na umowę o pracę. Oferuje się im program przejęcia tej floty i pracy dla Pekaes. Tym, którzy się zdecydują na przejęcie pojazdów i założenie działalności, firma zapewnia obsługę spedycyjną i obsługę serwisową.
- Powoli zmieniamy też nasz wizerunek i postrzeganie Pekaes z firmy transportowej na logistyczną. Co już się dzieje dzięki kontraktom logistycznym, których w ostatnich miesiącach pozyskaliśmy dwukrotną ilość - mówiła podczas konferencji Małgorzata Adamska członek zarządu Pekaes SA.
Firma cały czas będzie doskonalić też systemy informatyczne. Między innymi w tym roku uruchomiono system do zarządzania informacją o obsłudze klientów, dzięki czemu uzyskiwane są  informacje o tym, jak wygląda współpraca z klientami. Dodatkowo uruchomiono nowe aplikacje w systemie zarządzania drobnicą, a także nowoczesny system WMS. - Dzisiaj możemy powiedzieć, że jesteśmy kwalifikowanym dostawcą usług logistycznych i transportowych - mówił w podsumowaniu Jacek Machocki prezes zarządu Pekaes SA.

 

Zarząd Pekaes nie wyklucza też w tym roku akwizycji spółki, która zwiększyłaby udział firmy w spedycji morskiej i kolejowej, albo w logistyce kontraktowej.
(Opr. Pracujwlogistyce.pl)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.