Dodaj ogłoszenie o pracy


Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 14 (52)

Pobierz Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 14 (52)

Spis treści:

  • str. 1 [3-4] Stawiamy na zaawansowane systemy informatyczne i transport krajowy - rozmowa z Andrzejem Szymańskim dyrektorem zarządzającym DARTOM Sp. z o.o. 
  • str. 5 Planowanie przez klikanie – narzędzia online do zarzadzania flota 
  • str. 6 Nowa gama Renault Trucks w świetle reflektorów! 
  • str. 7 Chcemy być uczestnikiem globalnych sieci, układów partnerskich i aliansów Rozmowa z Markiem Eronem prezesem zarządu ERONTRANS Sp. z o.o.
  • str. 7 Teleroute oferuje nowe rozwiązania i nowe możliwości dla firm TSL – sprawdź jak to działa!
  • str. 10 W produkcji opakowań punktem krytycznym jest zawsze termin dostawy - rozmowa z Katarzyna Gutowską-Witek Supply Chain & Purchasing Manager Albéa
  • str. 12 O skutecznej sprzedaży frachtu - rozmawiamy z Agnieszką Błaszczyk-Dąbrowską Dyrektor Marketingu i Sprzedaży, DHL Global Forwarding Polska 
  • str. 13 Pracownik do wynajęcia od zaraz
  • str. 14 Jak rozliczac faktoring?

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.