Dodaj ogłoszenie o pracy


Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 11 (49)

 

Pobierz Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 11 (49)

 

Spis treści:

 

str. 1 [3] - Inwestujemy w bezpieczeństwo, jakość i nowoczesne technologie - rozmowa z Edwardem Magdziakiem prezesem zarządu Magtrans Sp. z o.o  z cyklu "Poznajmy Polskie Firmy TSL"
str. 5 - Opłaty drogowe z kartami paliwowymi. Dlaczego warto?
str. 6/7 - W dzisiejszych czasach, niesłusznie umniejsza się rolę spedycji - rozmowa z Jadwigą Domagałą, prezes zarządu Polbod-Trans Sp. z o.o.oraz Biura Spedycji Międzynarodowej Polbod z cyklu "Poznajmy Polskie Firmy TSL"
str. 8 - Nowa gama pojazdów Renault Trucks oszczedniejsza i bezpieczniejsza
str. 9 - Teleroute oferuje nowe rozwiązania i nowe możliwości dla firm TSL – sprawdź jak to działa!
str. 11 - Po co nam klastry w transporcie i logistyce?
str. 12 - Brakuje spójnej polityki rozwoju klastrów w Polsce
str. 13 - Kobiety w Logistyce – rozmowa z Barbarą Lazarczak dyrektor zarządzającą ECU-Line Polska Sp. z o.o.
str. 14 - Czy e-mail stanowi powiadomienie pisemne?
 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.