Dodaj ogłoszenie o pracy


I Forum Kobiet w Logistyce - Makroekonomiczne podstawy decyzji zarządczych - poradnik!

 

"Kobiety w świecie logistyki. Makroekonomiczne podstawy decyzji zarządczych" to tytuł I Forum Kobiet w Logistyce, które odbyło się 10 maja 2012 r. w Warszawie i jednocześnie tytuł Poradnika, który powstał na kanwie wystąpień i prezentacji z tego spotkania.
Organizatorem Forum był portal Pracujwlogistyce.pl a spotkanie prowadziła i moderowała prof. Halina Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej. Była to pierwsza w historii branży TSL konferencja dedykowana Paniom, w której udział wzięło ok. 130 osób.


Głównym zagadnieniem, na którym skupiono uwagę podczas Forum był wpływ makroekonomii na wyniki naszych działań w logistyce. Makroekonomia pomimo, że dotyczy głównie działań podejmowanych przez państwo, jak się okazuje nie pozostaje z boku naszego codziennego życia, a szczególnie życia biznesowego. To właśnie dzięki makroekonomii mamy możliwość podejmowania oceny przewidywania przyszłości, jak np. sytuacje kryzysowe i wzrost gospodarczy.

 

Znając pojęcia makroekonomii możemy podejmować lepsze decyzje biznesowe, zwłaszcza w planowaniu logistycznym, które to opiera się o długofalowe strategie. Makroekonomia uwypukla związki między zmiennymi ekonomicznymi, wyjaśnia zachowania gospodarki, a także niedoskonałości i zawodność rynku, konkurencji. Dzięki niej możemy również oceniać problemy gospodarcze, które dotykają każdej firmy i każdego z nas. Chodzi tylko o to, aby tej oceny dokonać prawidłowo, w czym mam nadzieję, pomogą Państwu artykuły w wydaniu niniejszego Poradnika.

 

Pobierz PORADNIK

 

Beata Trochymiak
wydawca portalu
Pracujwlogistyce.pl
organizatorka
I Forum Kobiet w Logistyce

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.