Dodaj ogłoszenie o pracy


Beata Nawrocka z ET Logistik "Kobietą w logistyce 2011"

 

Podczas I Forum Kobiet w Logistyce, które odbyło się 10 maja 2012r. w Warszawie, portal Pracujwlogistyce.pl wyróżnił tytułem "Kobieta w logistyce 2011" p. Beatę Nawrocką kierownika oddziału w Bydgoszczy ET Logistik Sp. z o.o.

"Przede wszystkim człowiek", to motto, którym p. Beata Nawrocka kieruje się na co dzień w życiu zawodowym i prywatnym. Z wykształcenia nauczyciel, z zawodu - logistyk. Karierę w logistyce zaczynała w firmie Servisco (dzisiaj DHL) na stanowisku operatora komputerowego. Potem została trenerem i kierownikiem działu szkoleń, który współtworzyła. Po kilku latach trenowania, poprosiła zarząd o przeniesienie do pionu operacji i otrzymała stanowisko kierownika najpierw niedużego magazynu (już wówczas w DHL), a potem dużego terminala w Bydgoszczy. Zarządzania procesami logistycznymi uczyła się krok po kroku. W DHL przepracowała 12 lat, po czym przeszła do ET Logistik Sp. z o.o. W roku 2007 otrzymała wyróżnienie tytułem "Człowieka Roku DHL 2007". Zawsze z chęcią podejmuje się nowych wyzwań i uważa, że zawsze można zrobić więcej, lepiej. "Nie wystarczy tylko o tym mówić, trzeba pokazać ludziom, że nie można bać się nowych wyzwań. Nie oceniam też pracowników tylko przez pryzmat osiągniętych wyników w tabeli zysków i strat. Dla mnie człowiek jest najważniejszy." - mówiła Beata Nawrocka w rozmowie z Pracujwlogistyce.pl w grudniu ubr. (cały wywiad pod linkiem: Kobiety w logistyce) W zarządzaniu zespołem najważniejsza dla p. Beaty jest dobra współpraca i wdrażanie niekonwencjonalnych pomysłów w obsłudze klientów i świadczeniu usług.

Chociaż nie jest z wykształcenia logistykiem i doświadczenie w branży TSL zdobywała krok po kroku przez kilkanaście lat, to praca w logistyce stała się jej pasją na tyle, że potrafiła zaszczepić ją swoim synom. Dwóch z trzech synów p. Beaty Nawrockiej uzyskało wykształcenie logistyczne i związało swoją karierę zawodową z branżą TSL.

Niewątpliwie jednym z większych jej sukcesów jest stworzenie w Bydgoszczy od podstaw oddziału firmy, w której obecnie pracuje. Wiązało się to ze znalezieniem lokalizacji, zatrudnieniem całej kadry i zorganizowaniem taboru przewoźników. "W realizacji tego zadania czułam się jak ryba w wodzie. Otrzymałam pełną samodzielność, w oparciu o obowiązujące procedury mogłam wykreować i zbudować każdy detal tej „mojej” organizacji. Nie było to łatwe, gdyż w tym czasie ogłoszono kryzys. Podstawą rentowności są pozyskani klienci, którzy podchodzili z dużą ostrożnością do nowego operatora na tym rynku. Wytrwałość, kreatywność i rzetelność sprawiły, że się udało." - wspominała Beata Nawrocka w wypowiedzi dla Pracujwlogistyce.pl.

Jak sama mówi o sobie - "na co dzień nie mam dużych wymagań, czasami wystarczy spojrzeć w otwarte niebo i rozejrzeć się wokół siebie, dostrzec piękno, które nas otacza i mieć marzenia." Siły i satysfakcję czerpie z pomagania i wspierania ludzi potrzebujących pomocy - "Wystarczy tylko chcieć ich dostrzec, a zawsze wokół siebie można znaleźć kogoś kto potrzebuje pomocy i zazwyczaj jest tak, że nie chce lub nie potrafi o nią poprosić. Nie trzeba wiele, czasami wystarczy dobre słowo, obecność przy drugiej osobie w chorobie, cierpieniu, czy innych złych okolicznościach, które nam się przydarzają."

Tytuł "Kobieta w Logistyce 2011" został przyznany w ramach Konkursu "Kobiety w Logistyce", który zorganizował i przeprowadził portal Pracujwlogistyce.pl. Konkurs składał się z jednego etapu, a tytuł przyznała Kapituła Konkursu, która dokonała wyboru spośród 27 Pań, które w roku 2011 wzięły udział w cyklu wydawniczym portalu Pracujwlogistyce.pl pt. "Kobiety w logistyce". Nad prawidłowym przebiegiem  wyborów zgodnie z Regulaminem Konkursu czuwali eksperci z Europejskiego Centrum Doradztwa i Dokumentacji Podatkowej Sp. z o.o. W skład Kapituły Konkursu Kobieta w Logistyce 2011 weszli: Anna Galewska - head-hunterka, doradca personalny; Barbara Mroz niezależny doradca ds. HR, ekspert w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi; Ewelina Sadowska dyrektor w ECDDP Sp. z o.o; Grzegorz Jabłoński redaktor portalu Spedycje.pl; dr Paweł Lesiak adiunkt Szkoły Głównej Handlowej specjalizujący się w zagadnieniach transportu i spedycji oraz Beata Trochymiak wydawca Pracujwlogistyce.pl.

Dokonując wyboru Kapituła Konkursu oceniała i brała pod uwagę: ścieżkę kariery; podejmowanie nowych wzywań/rozwój zawodowy; sukcesy zawodowe; zaangażowanie społeczne oraz pasję do zawodu. Celem Konkursu jest promocja Kobiet pracujących w szeroko rozumianej logistyce, prezentacja ich dorobku zawodowego i zaangażowania w życie społeczno-gospodarcze oraz uhonorowanie ich sukcesów.

PANI BEACIE NAWROCKIEJ GRATULUJMEY SERDECZNIE!

Relacja z I Forum Kobiet w Logistyce - I Forum Kobiet w Logistyce już za nami

(Opr. Beata Trochymiak, Pracujwlogistyce.pl)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.