Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel kontroluje temperaturę farmaceutyków w czasie rzeczywistym

 

Grupa Kuehne + Nagel wprowadza nowo opracowane bezprzewodowe czujniki, które w czasie rzeczywistym nagrywają i transmitują temperaturę ładunków farmaceutycznych przewożonych transportem lotniczym.

 

Na ogół zasady bezpieczeństwa nie pozwalają używać aktywnych czujników ruchomych podczas transportu lotniczego. Zastosowanie bezprzewodowych czujników jest poważnym osiągnięciem w segmencie łańcucha dostaw w temperaturze kontrolowanej dla transportu lotniczego produktów farmaceutycznych. Firma Kuehne + Nagel razem z kilkoma partnerami lotniczymi testuje obecnie niskoemisyjne urządzenia, które mogą być aktywne podczas lotu dzięki czemu temperatura towarów jest na bieżąco mierzona i raportowana w czasie rzeczywistym.

 

Kuehne + Nagel jest pierwszą firmą, która wprowadza taki serwis dla klientów z branży farmaceutycznej i opieki zdrowotnej. W celu zagwarantowania kontrolowania temperatury bez jakichkolwiek zakłóceń od momentu odbioru do dostawy przesyłki, magazyny i odziały logistyczne firmy i jej partnerów będą wyposażone w technologie transmisyjną. To samo dotyczy pojazdów przewożących towar. Ten nowy serwis jest częścią kompleksowego pakietu szytych na miarę usług spedycji lotniczej oferowanych dla przemysłu farmaceutycznego. Pełna przejrzystość jest dostarczana klientom poprzez narzędzie online jakim jest KNLogin, w którym bezpośrednio można sprawdzać wskaźniki temperatury.

- Poprzez wprowadzenie tej usługi ustalamy nowe, całkiem rewolucyjne standardy na rynku chłodniczego łańcucha dostaw w transporcie lotniczym i będziemy te rozwiązania krok po kroku wprowadzać dla innych grup przemysłu - powiedział Tim Scharwath Executive Vice President Air Logistics firmy Kuehne + Nagel International AG.

(źr. Kuehne + Nagel)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.