Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel otwiera drugie centrum logistyczne dla High-Tech i FMCG

Nowy oddział Pruszków II jest zlokalizowany na terenie parku produkcyjno – magazynowego MLP Pruszków I, na południowy - zachód od Warszawy. Jest to już drugie centrum dystrybucyjne w okolicach Warszawy spółki Kuehne + Nagel dedykowane klientom z branży FMCG oraz High-Tech dodatkowe możliwości obsługi.

 

Obiekt wraz z nowoczesną infrastrukturą biurową zapewnia powierzchnie do magazynowania i przeładunku 12 doków przeładunkowych. Ponadto, terminal jest wyposażony w najnowsze systemy obserwacji CCTV. Lokalizacja parku w pobliżu przyszłej autostrady A2 jest doskonała do świadczenia usług logistycznych i obsługi cargo.
Powodem kolejnej inwestycji były stale rosnące zapotrzebowanie na usługi dystrybucji i magazynowania oferowane przez Hub Kuehne + Nagel w Pruszkowie, szczególnie dla krajowej i europejskiej działalności spedycji drogowej.
- Otwarcie nowego oddziału w okolicach Warszawy jest zgodne z naszą strategią i przewidywaniem trendów rynkowych. Centrum dystrybucyjne zapewnia doskonałą infrastrukturę by dostarczać naszym klientom szeroki zakres usług dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb – powiedział Tobias Jerschke Dyrektor Zarządzający Kuehne + Nagel w Polsce.
(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.