Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel przejmuje Link Logistics

 

Firma Kuehne + Nagel podpisała umowę przejęcia australijskiej firmy spedycyjnej Link Logistics International Pty. Ltd, specjalizującej się w obsłudze produktów świeżych. Przejęcie wynika z globalnej strategii rozwoju działalności w zakresie logistyki towarów szybko psujących się.


Utworzona w 1998 roku firma Link Logistics jest prywatną firmą spedycyjną z centralą w Melbourne i oddziałami w Sydney i Tasmani. Wyspecjalizowana w zarządzaniu chłodniczym łańcuchem dostaw, firma oferuje kompleksowy serwis dla dostaw towarów łatwo psujących się dla szpitali i rynków konsumpcyjnych, głownie  w Azji i na Bliskim Wschodzie.

Jej miejscowe oddziały zapewniają integralność produktów takich jak mięso, owoce i warzywa; serwis usług dodatkowych włączając w to kontrole jakości, klasyfikacje produktu i sortowanie, chłodzenie i znakowanie. Link Logistics jest liderem w Australii pod względem spedycji lotniczej w odniesieniu do eksportu towarów szybko psujących się i zatrudnia 33 osoby.

- Nabycie firmy Link Logistics jest dalszym strategicznym krokiem dla naszej globalnej ekspansji na rynku operacji logistycznych dla towarów szybko psujących się - powiedział Tim Scharwath, vice dyrektor zarządzający logistyki lotniczej, Kuehne + Nagel International AG. - Pomoże to przyspieszyć nasz wzrost w tym segmencie biznesu i poza Europa możemy także lepiej świadczyć usługi dla naszych klientów w Azji i na Bliskim Wschodzie w segmencie produktów szybko zbywalnych. Dodatkowo, wspólnie możemy wzmocnić naszą pozycje na australijskim rynku spedycji lotniczej.

(źr. za inform. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.