Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel przejmuje Link Logistics

 

Firma Kuehne + Nagel podpisała umowę przejęcia australijskiej firmy spedycyjnej Link Logistics International Pty. Ltd, specjalizującej się w obsłudze produktów świeżych. Przejęcie wynika z globalnej strategii rozwoju działalności w zakresie logistyki towarów szybko psujących się.


Utworzona w 1998 roku firma Link Logistics jest prywatną firmą spedycyjną z centralą w Melbourne i oddziałami w Sydney i Tasmani. Wyspecjalizowana w zarządzaniu chłodniczym łańcuchem dostaw, firma oferuje kompleksowy serwis dla dostaw towarów łatwo psujących się dla szpitali i rynków konsumpcyjnych, głownie  w Azji i na Bliskim Wschodzie.

Jej miejscowe oddziały zapewniają integralność produktów takich jak mięso, owoce i warzywa; serwis usług dodatkowych włączając w to kontrole jakości, klasyfikacje produktu i sortowanie, chłodzenie i znakowanie. Link Logistics jest liderem w Australii pod względem spedycji lotniczej w odniesieniu do eksportu towarów szybko psujących się i zatrudnia 33 osoby.

- Nabycie firmy Link Logistics jest dalszym strategicznym krokiem dla naszej globalnej ekspansji na rynku operacji logistycznych dla towarów szybko psujących się - powiedział Tim Scharwath, vice dyrektor zarządzający logistyki lotniczej, Kuehne + Nagel International AG. - Pomoże to przyspieszyć nasz wzrost w tym segmencie biznesu i poza Europa możemy także lepiej świadczyć usługi dla naszych klientów w Azji i na Bliskim Wschodzie w segmencie produktów szybko zbywalnych. Dodatkowo, wspólnie możemy wzmocnić naszą pozycje na australijskim rynku spedycji lotniczej.

(źr. za inform. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.