Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel przejął Drude Logistik i tworzy eurohub w Niemczech

 

Dzięki nowemu eurohub-owi w połowie 2012 roku Kuehne + Nagel zamierza uruchomić 50 codziennych połączeń liniowych łączących główne rejony gospodarcze Europy. Firma zawarła właśnie umowę nabycia Drude Logistik w Niemczech, która związana jest ze strategią rozbudowy europejskiej sieci drogowej oraz ze wzmacnianiem sieci opartej na systemie hub-owym.


Firma Drude Logistik została założona w Bad Hersfeld w 1894 roku, specjalizuje się w międzynarodowych przewozach drobnicowych. Centrum logistyczne w Hauneck / Bad Hersfeld to terminal przeładunkowy o powierzchni 7,200 m ². Obiekt posiada 105 ramp załadunkowych, zatrudnia 150 pracowników. Ponadto, firma zarządza równie powierzchnia magazynowa 11.500 m ².
- Poprzez przejecie Drude Logistik zyskaliśmy dostęp do wysoce wydajnego centrum dla naszych aktywności w zakresie międzynarodowej dystrybucji drobnicowej. Drude Logistik w pełni spełnia nasze wymagania w zakresie wiedzy, położenia geograficznego oraz infrastruktury - powiedział Dirk Reich, wiceprezes zarządu, Kuehne + Nagel International AG (Road & Rail Logistics)


Nowy eurohub pozwali K+N na zwiększenie liczby wyjazdów, skrócenie czasu dostaw i osiągnięcie wysokiego wskaźnika utylizacji aut liniowych w związku ze sprawną organizacja konsolidacji oraz systemem przeładunków nocnych. Ostateczny plan połączeń liniowych z eurohub-em zostanie sfinalizowany do połowy 2012 roku. W Niemczech firma Kuehne + Nagel nadal będzie kontynuowała współprace z niemiecką grupą IDS specjalizującą się w przewozach drobnicowych. Krajowy hub IDS jest zlokalizowany w Neuenstein-Aua.
(źr. Kuehne+Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.