Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser w nowym oddziale w Warszawie

Dachser, uruchomił nowy oddział w kompleksie logistycznym MLP Pruszków II pod Warszawą. Inwestycja powstała w związku z dynamicznym rozwojem firmy i przejmie funkcje dotychczasowego oddziału regionalnego. Nowy oddział Dachser mieści się tuż przy zjeździe z autostrady A2. Składa się z dwupiętrowego budynku administracyjnego o powierzchni 750 mkw. i magazynu o powierzchni 7 200 mkw. z dziewiętnastoma bramami załadunkowymi. Biuro jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja jest realizacją strategii rozwoju firmy przyjętej w 2010 roku. - Wraz z dynamicznym rozwojem firmy, nasza dotychczasowa lokalizacja stawała się niewystarczająca, zarówno jeśli chodzi o standard, jak i powierzchnię – mówi Anna Trzcińska, kierownik warszawskiego oddziału Dachser. - W nowym oddziale mamy więcej miejsca na realizację naszych procesów logistycznych. Przeprowadzka poprawiła płynność obsługi kierowców oraz – dla niektórych regionów – elastyczność w odbiorach przesyłek. Co istotne, obiekt został zaprojektowany tak, aby w przyszłości, wraz z rozwojem biznesu, była możliwa jego rozbudowa – podkreśla Anna Trzcińska.

- Oddział pod Warszawą odgrywa kluczową rolę w działaniu całej firmy – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. Ma znaczący wpływ na obroty i znajduje się w jednym z najbardziej atrakcyjnych logistycznie regionów w Polsce. Nie bez znaczenia jest także jego bliskość do zjazdu z autostrady. Aktualnie warszawski oddział Dachser jest naszą najnowocześniejszą placówką w kraju – dodaje.

Tak jak w każdym oddziale Dachser, obsługa magazynowa odbywa się przy użyciu autorskich systemów WMS i TMS (Mikado i Domino). Regały wysokiego składowania mieszczą 8 000 palet. Oświetlenie zastosowane w magazynie jest energooszczędne oraz zgodne z systemem HACCP. Obiekt jest dostosowany do obciążeń ogniowych powyżej 4 000 MJ/mkw. Na ogrodzonym i strzeżonym terenie znajduje się plac manewrowy z parkingiem na 25 samochodów ciężarowych.

Dachser ma obecnie w Polsce 8 oddziałów (w Warszawie, Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Gądkach k. Poznania, Sosnowcu k. Katowic, Gdańsku oraz Air & Sea Logistics w Warszawie).

(źr. Dachser)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.