Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser w nowym oddziale w Warszawie

Dachser, uruchomił nowy oddział w kompleksie logistycznym MLP Pruszków II pod Warszawą. Inwestycja powstała w związku z dynamicznym rozwojem firmy i przejmie funkcje dotychczasowego oddziału regionalnego. Nowy oddział Dachser mieści się tuż przy zjeździe z autostrady A2. Składa się z dwupiętrowego budynku administracyjnego o powierzchni 750 mkw. i magazynu o powierzchni 7 200 mkw. z dziewiętnastoma bramami załadunkowymi. Biuro jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja jest realizacją strategii rozwoju firmy przyjętej w 2010 roku. - Wraz z dynamicznym rozwojem firmy, nasza dotychczasowa lokalizacja stawała się niewystarczająca, zarówno jeśli chodzi o standard, jak i powierzchnię – mówi Anna Trzcińska, kierownik warszawskiego oddziału Dachser. - W nowym oddziale mamy więcej miejsca na realizację naszych procesów logistycznych. Przeprowadzka poprawiła płynność obsługi kierowców oraz – dla niektórych regionów – elastyczność w odbiorach przesyłek. Co istotne, obiekt został zaprojektowany tak, aby w przyszłości, wraz z rozwojem biznesu, była możliwa jego rozbudowa – podkreśla Anna Trzcińska.

- Oddział pod Warszawą odgrywa kluczową rolę w działaniu całej firmy – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. Ma znaczący wpływ na obroty i znajduje się w jednym z najbardziej atrakcyjnych logistycznie regionów w Polsce. Nie bez znaczenia jest także jego bliskość do zjazdu z autostrady. Aktualnie warszawski oddział Dachser jest naszą najnowocześniejszą placówką w kraju – dodaje.

Tak jak w każdym oddziale Dachser, obsługa magazynowa odbywa się przy użyciu autorskich systemów WMS i TMS (Mikado i Domino). Regały wysokiego składowania mieszczą 8 000 palet. Oświetlenie zastosowane w magazynie jest energooszczędne oraz zgodne z systemem HACCP. Obiekt jest dostosowany do obciążeń ogniowych powyżej 4 000 MJ/mkw. Na ogrodzonym i strzeżonym terenie znajduje się plac manewrowy z parkingiem na 25 samochodów ciężarowych.

Dachser ma obecnie w Polsce 8 oddziałów (w Warszawie, Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Gądkach k. Poznania, Sosnowcu k. Katowic, Gdańsku oraz Air & Sea Logistics w Warszawie).

(źr. Dachser)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.