Dodaj ogłoszenie o pracy


Rosną notowania WSL w rankingu Web of Universities

W najnowszym zestawieniu rankingu Web of Universities notowania Wyższej Szkoły Logistyki wzrosły o ok. 40 proc. w skali światowej, co oznacza  utrzymanie pozycji lidera wśród wielkopolskich uczelni niepublicznych.
Metodologia rankingu dotyczy mierzenia internetowej aktywności danej uczelni.  Według czterech złożonych wskaźników zbadano ponad 21 tys. szkół wyższych na całym świecie, w tym 450 uczelni polskich. Najistotniejszym wskaźnikiem jest tu pozycjonowanie, na które wpływa między innymi  liczba zewnętrznych odwołań do domowej strony uczelni. Mechanizm bierze pod uwagę nie tylko dane ilościowe, ale i jakościowe, a więc wartość źródła – portalu lub materiału, zawierającego odnośnik do strony danej uczelni. Kontrola i analiza efektów tych działań, praca nad pozycjonowaniem czyli optymalizacją strony pod kątem wyników wyszukiwania, jej techniczną poprawnością  i spójnością wizerunkową to niekończący się proces. Czuwa nad nim specjalista ds. e-marketingu WSL, Mieczysław Wiła.
Jego zadaniem jest rozwijanie aktywności Uczelni w sieci. WSL ma już przyjazną i czytelną stronę internetową, prowadzi systematyczną komunikację na forach internetowych i największych portalach społecznościowych. Imponuje liczbą odsłon filmów dydaktycznych i promocyjnych na kanale YouTube – niemal 150 tys., tworzy dodatkowe serwisy, takie jak strona poświęcona edukacji ponadgimnazjalnej czy e-księgarnia.

- Podążając za najnowszymi trendami marketingu internetowego, a przede wszystkim potrzebami młodych ludzi, wprowadzamy też rozwiązania na urządzenia mobilne. Każdy student  WSL może dziś pobrać plan zajęć na swój telefon i zsynchronizować go np. z kalendarzem Google – dodaje rzecznik prasowy WSL.
Wysokie miejsce WSL w międzynarodowym rankingu to powód do dumy nie tylko dla pracowników zajmujących się promocją. Badanie bierze też pod lupę działalność naukowców, związanych z uczelnią.  Na miejsce w rankingu wpływa zatem liczba opublikowanych dokumentów, prac, tekstów oraz wypowiedzi eksperckie wykładowców cytowane w internetowych publikacjach.

- Niezmiennie dbamy o wysoką jakość materiałów publikowanych w sieci,  przede wszystkim z myślą o studentach i kandydatach na studia – mówi Wojciech Zalewski. Skuteczna komunikacja i profesjonalne budowanie wizerunku uczelni nie jest dziś możliwe bez wykorzystania narzędzi e-marketingu. Miejsce w rankingu nigdy nie stanowi dla nas celu, ale istotnie motywuje do kolejnych wysiłków.
Ranking Web of Universities opracowuje i publikuje co pół roku pracownia Cybermetrics Lab, działająca przy Najwyższej Radzie Badań Naukowych w Madrycie. W lutym 2013 roku Wyższa Szkoła Logistyki znalazła się na 3311. miejscu na świecie, 64. w Polsce, 4. w Poznaniu –wyprzedzając wszystkie uczelnie niepubliczne w Wielkopolsce, a także te publiczne, takie jak Uniwersytet Przyrodniczy czy Akademię Wychowania Fizycznego, pozostając niekwestionowanym liderem wśród uczelni logistycznych w Polsce.
(źr. WSL)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.