Dodaj ogłoszenie o pracy


VII Forum Nauczycielskie w WSL o nowych egzaminach techników spedytorów i logistyków

 

VII Forum Nauczycielskie WSL  to coroczne spotkanie z nauczycielami ze szkół ponadgimnazjalnych, uczącymi przedmiotów zawodowych w klasach o profilu technik spedytor i technik logistyk. 1 marca 2013 roku w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, dydaktycy, eksperci i praktycy będą dyskutować o nowych egzaminach zawodowych, wynikających z reformy programowej.

 

Forum Nauczycielskie WSL gromadzi co roku ponad 200 nauczycieli i dyrektorów z całego kraju. Kierowani chęcią podnoszenia jakości kształcenia logistycznego, od siedmiu lat przyjeżdżają do Wyższej Szkoły Logistyki by tu wspólnie opracowywać standardy nauczania, wymieniać doświadczenia i nawzajem się inspirować. Najważniejszym tematem marcowego spotkania będą nowe zasady przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości dydaktyków, udział w Forum wezmą przedstawiciele Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu – Dyrektor Zofia Hryhorowicz oraz specjaliści szkolący egzaminatorów.

 

Wyższa Szkoła Logistyki stawia na kształcenie praktyczne, dostosowane do wymogów rynku pracy, dlatego na spotkania zapraszani są przedstawiciele pracodawców. Tym razem gośćmi Forum będą menedżerowie z firm Dachser oraz Kuehne+Nagel.

 

VII Forum Nauczycielskie odbędzie się 1 marca 2013 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu przy ul. E. Estkowskiego 6. Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz dostępny na: http://www.szkolysrednie.wsl.com.pl/zgloszenie-fn-form do dnia 15 lutego br.

(źr. WSL)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.