Dodaj ogłoszenie o pracy


Siódemka dla studentów - Express do Kariery

Firma kurierska Siódemka uruchomiła specjalny program praktyk studenckich, który ma pomóc studentom rozpocząć karierę zawodową. Program pod nazwą "Express do kariery" skierowany jest do młodych ludzi kształcących się na różnych kierunkach uczelni wyższych, którzy ukończyli II rok studiów. Trzymiesięczny staż pozwoli poznać specyfikę działalności dużej firmy kurierskiej, współpracować ze specjalistami z dziedziny logistyki oraz zdobyć bogate doświadczenie otwierające przyszłą karierę zawodową.
Program praktyk studenckich Siódemki trwa od 3 do 12 tygodni. Uczestnicy mają okazję poznać od środka funkcjonowanie dużej, nowoczesnej firmy z branży Transport – Spedycja – Logistyka oraz zdobyć bezcenne doświadczenie zawodowe.
- Express do kariery to inicjatywa, która ma pomagać młodym ludziom w początkowych krokach na rynku pracy. Chodzi zarówno o zdobycie pierwszych zawodowych doświadczeń, jak i poznanie sposobu funkcjonowania firmy, kultury organizacji przedsiębiorstwa, czy nawet samej specyfiki pracy, która różni się znacząco od studiowania – tłumaczy Marcin Kruszyński, PR manager Siódemka.
Staż skierowany jest do studentów minimum III roku studiów wyższych (dziennych lub zaocznych). Program nie ogranicza się tylko do okresu wakacyjnego. O prowadzonym aktualnie naborze na praktyki zainteresowani mogą dowiedzieć się z mailingu rozsyłanego do wybranych uczelni (decyduje profil stanowiska) oraz ze strony www.siodemka.com.
- Nabór na praktyki to tak naprawdę typowy proces rekrutacyjny, który już sam w sobie jest cennym doświadczeniem zawodowym – dodaje Marcin Kruszyński. Prowadzimy selekcję aplikacji, po której odbywają się spotkania z wybranymi kandydatami. Jeśli nabór zakończy się sukcesem, praktykant otrzymuje swojego indywidualnego opiekuna, który prowadzi stażystę przez cały program szkoleniowy.
Program praktyk Express do kariery jest elementem strategii społecznej odpowiedzialności biznesu, jaką Siódemka przyjęła kilka lat temu. Wykorzystując swoje główne atuty wynikające z prowadzonej działalności, występuje ona w roli partnera logistycznego różnorodnych inicjatyw o charakterze charytatywnym i ekologicznym, takich jak np. Bank Żywności SOS, Hospicjum to też życie czy Maraton pisania listów, organizowany przez Amnesty International.
(źr. Siódemka SA)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.