Dodaj ogłoszenie o pracy


2wheelers Gefco na Ogólnopolskiej Wystawie Motocykli i Skuterów

Podczas Ogólnopolskiej Wystawy Motocykli i Skuterów w dniach 2 – 4 marca br. w Warszawie GEFCO Polska zaprezentowało usługę transportu i logistyki na rzecz producentów pojazdów jednośladowych. Firma systematycznie od lat rozwija swoją ofertę logistyki dla rynku motocykli i skuterów. Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów pokazała niesłabnące zainteresowanie tym typem usług na polskim rynku. Wzrost popularności jednośladów w Polsce niesie ze sobą szerokie perspektywy rozwoju biznesu 2wheelers, także wśród usług dedykowanych klientom indywidualnym.


- Nasze stoisko wzbudziło bardzo duże zainteresowanie odwiedzających, zarówno reprezentujących branżę producentów jednośladów, jak i prywatnych posiadaczy motocykli. To pokazuje, że w Polsce wciąż relatywnie niska jest świadomość obecności na rynku profesjonalnych usług 2wheelers. Rozwiązania GEFCO to cała odrębna technologia dedykowana temu segmentowi rynku - mówi Bartłomiej Wolski dyrektor handlowy GEFCO Polska.


Do realizacji usług dla branży 2wheelers firm korzysta m.in. ze specjalnych ram zabezpieczających jednoślady oraz dwupoziomowych naczep. Część tych rozwiązań można było poznać i zobaczyć na stoisku operatora podczas wystawy. Dodatkową atrakcją były egzemplarze rzadkich motocykli producentów współpracujących z operatorem, takich jak: awangardowa BimotaTesi3D – jedyny motocykl na rynku posiadający zawieszenie wahaczowe, zarówno z przodu jak i z tyłu, a także rzadko spotykane na polskich drogach modele MV Agusta, MotoGuzzi czy nowość na polskim rynku - Victory.


Operator świadczy swoje usługi największym producentom i importerom z tej branży. Rocznie obsługuje blisko 500tys. pojazdów. Jednym z największych projektów, jaki przeprowadziło Gefco w ostatnim czasie był transport multimodalny prawie 47tys. jednośladów z Chin i Tajwanu oraz dystrybucja tych pojazdów do 1,3tys. dealerów zlokalizowanych na terenie Francji, Włoch, Hiszpanii i Niemiec.
(źr. Gefco Polska)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.