Dodaj ogłoszenie o pracy


Poznajmy Polskie Firmy TSL

Zapraszamy do lektury kolejnego wydania Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf nr 14 (52), w którym prezentujemy kolejny odcinek z cyklu Poznajmy Polskie Firmy TSL, w którym rozmawiamy z Andrzejem Szymański dyrektorem zarządzającym spółką Dartom o opłacalności transportu krajowego. Z kolei Marka Erona prezesa zarządu spółki Erontrans pytamy o możliwości udziału polskich firm w globalnych aliansach i sieciach partnerskich.

Prezentujemy najnowsze narzędzia DKV do zarządzania flotą przez internet, a także pokazujemy polską premierę nowej gamy Renault Trucks. Odwiedzamy fabrykę opakowań do kosmetyków Albea w Łodzi i rozmawiamy o logistyce produkcji i ich dystrybucji.

W cyklu "Kobiety w logistyce" wracamy do rozmowy z Agnieszką Błaszczyk - Dąbrowską Dyrektor Marketingu i Sprzedaży DHL Global Forwarding Polska, z którą wyjaśniamy na czym polega sprzedaż frachtów i co jest kluczem do sukcesu.

Na koniec porady prawne - o tym jakie regulacje prawne dotyczą tzw. "wynajmu pracowników" oraz jak rozliczać faktoring?

Zapraszamy do lektury

Pobierz bezpłatnie Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 14 (52)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.