Dodaj ogłoszenie o pracy


Więcej kobiet w zarządach niemieckich spółek


Z badania przeprowadzonego przez Federalny Związek Przemysłu Niemieckiego (BDI) wynika, że rośnie liczba kobiet zasiadających w zarządach niemieckich firm.

Badania objęły 30 największych niemieckich spółek obecnych na giełdzie -w indeksie Dax i pokazują, że udział kobiet wzrósł z 2,11 proc. na początku 2011 roku do 7,4 proc. obecnie. Coraz więcej kobiet zasiada także w zarządach średnich spółek notowanych na giełdzie w indeksie MDax. Ich udział wyniósł w aktualnych badaniach 3,7 proc., wobec 1,87 proc. w roku 2011.

Ponadto, na co zwracają uwagę autorzy badania coraz więcej kobiet zasiada w radach nadzorczych niemieckich spółek giełdowych. W przypadku podmiotów z indeksu Dax jest ich aż 21,5 proc., wobec 13,6 proc. z roku 2011. Średnie spółki zatrudniają w radach nadzorczych ponad 16 proc. kobiet. Na początku 2011 roku ich udział nie przekraczał 9 proc.


(źr. za inf. FAZ)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.