Konto pracodawcy


Kobiety jak kurierzy, czyli logistyka w damskiej torebce

(na fot. Ania Kuczyńska, źr. UPS)Prawie 80 proc. kobiet nosi w swojej torebce „wszystko co się da” -  rajstopy, śrubokręty,  kosmetyki, zakupy. Kobiety zatem dźwigają kilogramy, a torbom urywają się uszy, psują zamki. Dlatego aż co trzecia Polka ocenia swoją torebkę tylko na dostateczny. Aby pomoc kobietom w tej codziennej logistyce i transporcie UPS wraz z projektantką Anią Kuczyńską podjęli się wyzwania zbadania potrzeb kobiet oraz zaprojektowania torebki idealnej.  Badanie pod nazwą "UPS à la mode" pokazało jakie torebki preferują polskie kobiety najbardziej.

Badanie zrealizowane na reprezentatywnej grupie respondentek = liczbie 1067.  W sondażu pytano o zalety, najczęstsze wady i zawartość damskich torebek. Kolejnym krokiem był konkurs Prêt à Torbę! ogłoszony na łamach magazynu Viva!, który polegał na przygotowaniu opisu idealnej torebki. W czerwcu 2011 zaprezentowano efekty współpracy Ani Kuczyńskiej z firmą UPS - wyjątkową kolekcję, która została zaprojektowana dzięki opiniom kobiet oraz przy uwzględnieniu elegancji marki UPS.
3 torebki idealne
Kolekcja autorstwa Ani Kuczyńskiej została zainspirowana potrzebami wyrażonymi przez Polki.
- Po analizie wyników tego sondażu wyodrębniliśmy 3 grupy wiekowe i postanowiliśmy stworzyć specjalny projekt torebki dla każdej z nich. – tłumaczy Grzegorz Urban, Dyrektor Marketingu UPS Polska. – Wzięliśmy także pod uwagę rozmowy z laureatkami konkursu Prêt à Torbę!.
Uczestniczki konkursu Prêt à Torbę! miały za zadanie przygotować opis idealnej torebki. Badania pokazały, że najmłodsze kobiety stawiają głównie na uniwersalność swoich dodatków.


Na uczelnie i na imprezę
Najmłodsze biorące udział w badaniu dziewczyny najbardziej potrzebują uniwersalnej torebki, która pozwoli stylowo wyglądać na uczelni i wystrzałowo na wieczornej imprezie. Najczęściej nazywały swoją tę codzienną „kosmosem” i mówiły, że cechą bez której nie może się obyć damska torebka to trwałość. Co ciekawe, ponad 17 proc. respondentek w swoim „kosmosie” nosi również gaz do samoobrony i narzędzia, takie jak na przykład śrubokręt. Właśnie dla nich torebka powinna być modna (10 proc.), ale wcale nie rzucająca się w oczy (21 proc). Przedstawicielki tej grupy o wiele częściej są skłonne odejść od klasyki i zdecydować się np. na torbę płócienną (15 proc.).


Proza życia i wygoda
Inne potrzeby mają kobiety łączące życie zawodowe i rodzinne – grupa wiekowa między 26 a 35 rokiem życia wyraźnie wyodrębniała się spośród innych swoimi oczekiwaniami. Dla nich w torebkach liczy się przede wszystkim wygoda (51 proc.). Ani jedna z respondentek w tym wieku nie powiedziała, że wadą może być wielkość torebki, co czwarta z nich uważa swoją torbę za niezbędnik, w  którym nosi zakupy, kosmetyki (również te dla dziecka) ale również ładowarkę do telefonu i gazety (ponad 30 proc.).


"Przyjaciel" tkwi w szczegółach
Dojrzałe, aktywne kobiety powyżej 35 roku bardziej zwracają uwagę na szczegóły. Dla nich torba to przyjaciel. Lubią ułatwienia typu: dodatkowe kieszonki, karabińczyki, łańcuszki (30 proc). Doceniają torebki wykonane ze skóry naturalnej (55 proc.) i z zamszu (20 proc.). Wybierają klasyczny kształt - 70 proc. z nich uważa, że torba powinna być w kształcie prostokąta, ale także częściej od innych deklarują, że torebka powinna się rzucać w oczy. Torba – kwadrat (w sumie składa się z 5 kwadratów) to idealna przestrzeń biznesowo-kobieca. Krótkie uszy dodają jej lekkości i szyku. Zapina się na magnes, a dodatkowo ma wewnętrzny ściągany worek i dużo kieszeni. Uroku dodają jej także zewnętrzne frędzle.
- Pomysł stworzenia kolekcji torebek w ramach projektu UPS à la mode inspirowanych opiniami i potrzebami Polek od początku bardzo mi się spodobał. Było to duże wyzwanie, ale także przyjemność. Moda powinna nas wyróżniać, dawać poczucie komfortu i satysfakcji, wpisywać się w nasze potrzeby i nawyki, a o to właśnie chodziło w tworzeniu tej kolekcji” – mówi Ania Kuczyńska, projektantka mody.

 

Skąd wziął się pomysł na zaangażowanie firmy UPS w promowanie mody?

(na zdj. Grzegorz Urban. źr. UPS)- Wszystko zaczęło się od pierwszego wrażenia. To przecież kurier jest często pierwszym, a niekiedy jedynym kontaktem projektanta, czy producenta z klientem. Wysoka jakość obsługi klienta w tym estetyka są dla nas bardzo ważne. Dzięki temu, właśnie UPS na całym świecie jest kojarzony z elegancją, brązowymi błyszczącymi samochodami i schludnymi kurierskimi uniformami. Doceniamy przywiązanie do perfekcji i innowacji, podobnie jak branża modowa, tekstylna czy producenci dóbr luksusowych. Pracujemy dla branży i partnerujemy w jej różnych przedsięwzięciach już od wielu lat. Od 2003 roku UPS wspiera projekty modowe w Stanach Zjednoczonych, a od roku 2005 w Europie, gdzie firma współpracowała z projektantami z Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech i z Polski. Motywem przewodnim większości projektów jest artystyczna interpretacja logo, korporacyjnych barw oraz uniformu kurierów UPS. Wielu firmom pomogliśmy też, jako firma logistyczna wejść na rynki globalne i stać się markami światowymi. Poprzez zaangażowanie we wspólne projekty, chcemy przede wszystkim pokazać, że rozumiemy branżę, jej specyfikę i potrzeby. Odpowiadając na wymagania przedstawicieli tego biznesu, w którym nie ma miejsca na kompromisy jeśli chodzi o jakość, wizerunek UPS staje się dowodem na niezawodność świadczonych usług i gwarancją realnych korzyści. - wyjaśnia Grzegorz Urban, Dyrektor Marketingu UPS Polska  Więcej informacji o projektach można znaleźć na stronie internetowej http://www.pl.upsalamode.com.
(źr. UPS/red.BT)

kobiety w logistyce
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Klasyfikacja taryfowa towarów a Wiążąca informacja stawkowa?
Co ze starym urządzeniem do poboru opłat drogowych w Czechach?
10 wskazówek GEFCO - jak dobrze przygotować firmę na Brexit
Leasing samochodów 2019 - jak zmiany w prawie wpłynęły na rynek
Czy można kontrolować kierowcę w czasie odpoczynku?
Doba kierowcy - co to jest i jak ją definiować?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Jak zadbać o komfortowe i twórcze środowisko pracy
Wydatki świąteczne a dostawy kurierskie
Nawet do 40 proc. mogą wzrosnąć koszty pracownicze przy delegowaniu pracowników
Fracht FWO Polska o sytuacji na rynku lotniczym cargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Colian Logistic w Panattoni Park Wrocław
Plan naprawczy OT Logistics przynosi efekty – wyniki rosną
DB Schenker otworzy 8 oddziałów na Kaukazie i w Azji Środkowej
InPost ma już 6000 Paczkomatów
Trans Polonia po III kwartale osiągnęła blisko 200 mln zł przychodów
GEFCO operatorem logistycznym Airbusa
DKV przejmuje dwie duńskie spółki
Kuehne + Nagel przejmuje działalność transportową firmy Rotra
Fracht FWO Polska dostarcza kolejne project cargo - 110 ton do elektrowni w Bełchato ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC