Dodaj ogłoszenie o pracy


Speedmail w gronie Związku Pocztowego (OZPNOP)

Do grona Ogólnopolski Związek Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych (OZPNOP) dołączyła firma Speedmail – prywatny, ogólnopolski operator pocztowy, specjalizujący się w obsłudze klientów biznesowych i instytucjonalnych.

- Motorem działania Związku zrzeszającego niezależnych operatorów pocztowych jest zapewnienie prywatnym firmom uczciwych warunków do konkurowania na wciąż częściowo zmonopolizowanym rynku. Łącząc swe siły możemy skuteczniej walczyć o wolny segment usług pocztowych w Polsce i tym samym mieć realny wpływ na rozwój konkurencyjności oraz podnoszenie standardów obsługi Klienta w tym obszarze. Cieszymy się, że grono naszych członków poszerzyło się o kolejnego alternatywnego operatora, firmę Speedmail – mówi Rafał Zgorzelski, prezes OZPNOP.

Speedmail – ogólnopolski operator pocztowy – działa na rynku od 2011 roku. Firma specjalizuje się w obsłudze klientów biznesowych oraz instytucjonalnych i jako pierwsza w Polsce umożliwia swoim klientom pełne monitorowanie każdej nadanej przesyłki listowej. Speedmail jest także jednym z partnerów pocztowych usługi elisty.pl firmy Emerson. Spółka doręcza przesyłki poprzez sieć ponad 120 oddziałów rozmieszczonych w całej Polsce.


– Związek pełni dziś funkcje magnesu oraz konsolidatora dla tych wszystkich organizacji i środowisk, które w sposób rzeczowy chcą rozmawiać o perspektywach dalszego rozwoju rynku usług pocztowych w Polsce. Tej otwartości na wszelkie propozycje konstruktywnej współpracy nam nie zabraknie – deklaruje Rafał Zgorzelski.


Ogólnopolski Związek Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych powstał w czerwcu 2010 roku. Związek jest członkiem Krajowej Izby Gospodarczej oraz Konfederacji Lewiatan. OZPNOP skupia największych na rynku niezależnych operatorów pocztowych takich jak: InPost Sp. z o.o., Polska Grupa Pocztowa S.A., Integer.pl S.A., Polskie Centrum Doręczeniowe „Petrox" czy PS-T. Avistrans oraz Speedmail.pl Sp. z o.o.

(źr. Speedmail)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.