Dodaj ogłoszenie o pracy


Speedmail wprowadza monitoring przesyłek w oparciu o GPS

Ewidencja nadanych przesyłek listowych, monitoring procesu doręczania korespondencji w oparciu o system GPS, a także dostarczanie kontraktów w imieniu klienta, to innowacja którą wprowadza firma Speedmail na rynku pocztowym. Ogólnopolski operator, który specjalizuje się w doręczaniu korespondencji masowej dla firm, przygotowuje się tym samym do zapowiadanej na 2013 rok liberalizacji rynku usług pocztowych.

 

Już teraz, dzięki usługom, które oferuje Speedmail klienci biznesowi mają możliwość monitorowania drogi nadanej przesyłki. Do tej pory taką możliwość mieli wyłącznie klienci korzystający z usług firm kurierskich. Co więcej firma oferuje ewidencję procesu doręczeń w oparciu o system GPS, dzięki któremu wiadomo, kiedy listonosz odwiedził dany adres. Po realizacji zlecenia Klient otrzymuje raport z wykonania usługi. 

 

- Skuteczność, bezpieczeństwo i terminowość doręczeń przesyłek listowych to podstawa naszej działalności – mówi Janusz Konopka, prezes firmy Speedmail. - Dzięki zaoferowanym rozwiązaniom nasi Klienci nie muszą nam wierzyć, po prostu mogą nas sprawdzić na każdym kroku – dodaje.

Operator pocztowy wprowadził również usługę PDC (Professional Delivery of Contracts) obejmującą profesjonalne dostarczanie umów. Oznacza to, że wyszkoleni pracownicy firmy, w stosownym stroju, w imieniu klienta pośredniczą np. przy podpisaniu dokumentów, ale także sprawdzają prawidłowość ich wypełnienia, pomagają osobie wypełniającej, a nawet mogą poświadczyć zgodność danych.

 

- To kolejna usługa, którą wprowadzamy w wyniku obserwacji rynku i jego potrzeb. Cały czas staramy się dotrzymywać kroku podmiotom biznesowym, a nawet wyprzedzać ich oczekiwania. To jeden z elementów przygotowań do liberalizacji rynku. Na różnych polach staramy się maksymalnie zwiększyć konkurencyjność, by jak najlepiej wykorzystać szanse, jakie stworzy wolny rynek – mówi Janusz Konopka.

Firma Speedmail została wpisana do Rejestru Operatorów Pocztowych Urzędu Komunikacji Elektronicznej we wrześniu 2011 roku. Należy do Grupy Emerson, największego, niezależnego producenta  korespondencji masowej w Europie Środkowo-Wschodniej,

(źr. Speedmail)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.