Dodaj ogłoszenie o pracy


GLS z nową spółką w Chorwacji

Ogólnoeuropejski dostawca usług kurierskich, GLS, rozszerzył swoją sieć w Europie Południowej. Dzisiaj rozpoczęła działalność nowa spółka tego operatora - GLS Croatia oferując usługi krajowe i międzynarodowe połączenia.

Miesiąc po wejściu Chorwacji do Unii Europejskiej, GLS jest obecny w całym kraju dzięki swojej sieci połączeń. Początkowo spółka obejmie cztery lokalizacje: Zagrzeb, Rijeka, Split i Osijek, które powstały w okresie od założenia firmy pod koniec maja. Grupa GLS obsługiwała wcześniej Chorwację w ramach współpracy z partnerem sieciowym.

- Kładziemy duży nacisk na możliwość oferowania naszym międzynarodowym Klientom z rynków wschodnich UE krótkiego czasu dostawy i kompleksowych usług - mówi Rico Back, CEO Grupy GLS. - Tworzenie własnych spółek powiodło się tu w przeszłości.
GLS widzi Chorwację, jako rynek z potencjałem wzrostu, ponieważ, gospodarka kraju będzie m.in. korzystać z członkostwa w UE. - Gdy tylko zniesione zostaną granice celne, wzrośnie naturalny popyt na dostawę na czas, dlatego tak ważna jest lokalna obecność - podkreśla Back. Gergely Farkas, dyrektor zarządzający GLS Europe East, będzie zarządzać nowym oddziałem GLS.

Filia w pobliżu Zagrzebia (Popovec) służy również jako centrum dystrybucji krajowej  wyposażone w nowoczesne technologie zabezpieczeń i automatyczny system sortowania przesyłek zgodny ze standardami GLS. Tranzyt międzynarodowy również kierowany jest przez Zagrzeb. Codzienne transporty łączą Chorwację w kierunku zachodnim z Lublaną (Słowenia), Ansfelden (Austria) i europejskim centrum GLS w Neuenstein (Niemcy), a szybkie połączenie z Europą Wschodnią możliwe jest dzięki sortowni GLS w Budapeszcie (Węgry). Z Chorwacji GLS doręcza paczki do krajów takich jak Węgry i Słowenia w standardowym   czasie od 24 do 48 godzin. Przesyłki z tych krajów trafiają do Chorwacji równie szybko. Paczki międzynarodowe z europejskiej sortowni w Neuenstein docierają do Chorwacji zazwyczaj w ciągu 72 godzin.

GLS Croatia to już czwarta nowa spółka GLS w tym regionie, po Słowacji (2004), Czechach (2005) i Rumunii (2007). GLS jest obecny na Węgrzech dzięki własnemu oddziałowi od 1999 roku, a w Słowenii od 2000 roku.
(źr. GLS Polska)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.