Dodaj ogłoszenie o pracy


GLS otwiera nową sortownię w Czechach


Firma kurierska GLS buduje nową centralną sortownię w czeskiej Jihlavie. Pozwoli to na znaczne zwiększenie przepustowości w tym kraju oraz jednocześnie wzmocni europejską sieć połączeń operatora logistycznego. Nowa sortownia w Jihlavie ma zastąpić obecnie istniejące centrum dystrybucji w październiku 2012 roku. Po zakończeniu pierwszej fazy rozbudowy GLS będzie w stanie od razu podwoić ilość paczek obsługiwanych w nowym obiekcie. Jego pojemność będzie mogła zostać następnie zwiększona do 120 tys. paczek dziennie i 68 bram załadunkowych. Wizerunku standardowej filii GLS dopełnią nowoczesne systemy sortowania i bezpieczeństwa.

 

Oprócz pełnienia roli krajowej sortowni, Jihlava jest także siedzibą centrali spółki i punktem przeładunkowym przesyłek międzynarodowych. Codzienne transporty łączą Jihlavę z europejską sortownią w Neuenstein a także centrami dystrybucyjnymi w Austrii, Polsce, Słowacji i Węgrzech. - Kontakty handlowe między Europą Wschodnią i Zachodnią nasilają się od lat - mówi Rico Back, CEO Grupy GLS - Uważamy, że trend ten nie osłabnie i inwestujemy w działania pozwalające oferować naszym klientom długoterminowe usługi o wysokiej jakości.

 

W nowy obiekt firma zainwestujeokoło 4 mln euro.

 

Nowa lokalizacja będzie także korzystna dla środowiska naturalnego. Zgodnie z założeniami inicjatywy zrównoważonego rozwoju GLS Think-Green wszystkie nowe obiekty są budowane zgodnie z kryteriami środowiskowymi. Dotyczy to także Jihlavy. Do budowy użyto przetwarzalnych materiałów, obiekt ogrzewany jest pompą ciepła, co pozwala zmniejszyć emisję CO2 oraz koszty operacyjne. Firma korzysta również z technologii oszczędzających energię, tj. oświetlenia LED.

W celu obniżenia zużycia i kosztów wody pitnej, zbierana jest deszczówka, którą następnie wykorzystuje się jako wodę procesową. Po ukończeniu prac Jihlava będzie dwunastą “zieloną” lokalizacją w europejskiej sieci firmy.

 

(źr. GLS - General Logistics Systems)


 

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.