Dodaj ogłoszenie o pracy


1000 młodych logistyków odebrało dyplomy WSL

13 lipca 2013 r., prawie tysiąc absolwentów Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu ukończyło uczelnię i odebrało dyplomy, dołączając do rzeszy kilku tysięcy już absolwentów pierwszej w Polsce uczelni logistycznej. Absolutorium to okazja to podsumowania kilku lat spędzonych w murach uczelni. Najlepsi otrzymali specjalne wyróżnienia. Nagrodę dla najlepszego absolwenta studiów licencjackich odebrał Piotr Fankidejski i Piotr Kapturek. Najlepszym magistrem został Tomasz Storozum. Za bardzo dobre wyniki w nauce nagrodzeni zostali: Magdalena Lisek, Arleta Kaszuba, Anna Piasecka, Marcin Czajczyk i Mateusz Szymański. Autorem najlepszej pracy licencjackiej jest Cezary Jagodziński, a najlepszą „magisterkę” napisała Monika Kaaz.

Wiedza i doświadczenie, zdobyte podczas studiów z pewnością zaprocentuje w życiu zawodowym „świeżo upieczonych” logistyków. Nie mniej ważne są znajomości, przyjaźnie, które połączyły studentów. To dzięki nim, sobotnia uroczystość obfitowała w emocje, łzy radości i wzruszenia. Uroczyste zakończenie studiów odbyło się w Sali Ziemi na terenie MTP w Poznaniu.  Tą wyjątkową scenerię przez niemal dwie godziny wypełniały odgłosy wzruszenia i oklaski, gdy na scenie kolejno pojawiali się absolwenci studiów licencjackich i magisterskich. Pożegnalne przemówienie, które w imieniu Rektora WSL, prof. zw. dr. hab. Andrzeja Korzeniowskiego wygłosił Kanclerz WSL doc. dr inż. Ireneusz Fechner, gratulacje i słowa uznania płynące od Władz uczelni i wykładowców sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci absolwentów.
- Absolutorium to najważniejsza uroczystość w studenckim życiu. Podniosły nastrój tej chwili udziela się wszystkim, także pracownikom naukowo-dydaktycznym i administracyjnym Wyższej Szkoły Logistyki – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL. - Z dumą patrzymy na kolejny rocznik opuszczający mury uczelni i zapewniamy o dalszym wsparciu ich zawodowych planów. Jesteśmy przekonani, że ich umiejętności i wiedza sprostają wymaganiom pracodawców.

Wyższa Szkoła Logistyki konsekwentnie od lat realizuje praktyczny program studiów, zacieśniając współpracę z pracodawcami. Obecnie, WSL współpracuje z blisko trzydziestoma przedsiębiorstwami z branży logistycznej, transportowo-spedycyjnej czy produkcyjnej. Na wykładach, warsztatach i zajęciach coraz częściej spotkać można specjalistów ze współpracujących firm, dzielących się swoim praktycznym doświadczeniem. Dobre relacje z pracodawcami to także pewne miejsca praktyk i staży, a dla tych najlepszych – miejsca pracy. Realizowany przez Wyższą Szkołę Logistyki, projekt unijny „Orientacja na jakość, kurs na przyszłość” zakłada jeszcze większe zaangażowanie przedstawicieli biznesu w proces kształcenia. Pierwsze efekty wspólnych prac nad jakością studiów logistycznych odczują już nowe roczniki, wstępujące właśnie w szeregi studentów WSL.

(opr. AG za inf. WSL)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.