Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Logistics wyróżniony tytułem "Pracodawcy Jutra"

 

 

DB Schenker Logistics, operator logistyczny znalazł się w gronie laureatów konkursu „Pracodawca Jutra”, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Podczas uroczystej Gali, która odbyła w Pałacu Lubomirskich w Warszawie, ogłoszono wyniki konkursu „Pracodawca Jutra 2013”. Jego celem było wyróżnienie firm, które realizują przemyślane działania na rzecz przygotowania młodych osób do wejścia na rynek pracy. DB Schenker Logistics znalazł się w gronie dziesięciu laureatów oraz otrzymał dyplom i statuetkę „Pracodawca Jutra”.
- Wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Polską Agencje Rozwoju Przedsiębiorczości jest potwierdzeniem, że nasze wysiłki, zmierzające do bycia atrakcyjnym i preferowanym pracodawcą, przynoszą efekty. W kilkudziesięciu lokalizacjach w Polsce zatrudniamy ponad 1700 pracowników. Dajemy im możliwości rozwoju, stawiamy na pomysłowość, samodzielność, zapraszamy do dialogu i współtworzenia firmy. Zależy nam na budowaniu partnerskich relacji opartych na wzajemnym zaufaniu – realizacja takiego podejścia umożliwia firmie osiąganie wymiernych korzyści biznesowych – dodaje Dorota Michalec Dyrektor Polityki Personalnej w Schenker Sp. z o.o.

Laureatami konkursu zostały przedsiębiorstwa podejmujące inicjatywy z obszaru employer brandingu, skierowane do uczniów, studentów i absolwentów, a także firmy prowadzące efektywne działania na rzecz przygotowania młodych osób do wejścia na rynek pracy.
- DB Schenker Logistics od wielu lat inwestuje we współpracę z uczelniami. Studenci to kolejne, nowe pokolenie na rynku pracy, które w niedalekiej przyszłości może stanowić dla nas grupę potencjalnych pracowników i innych interesariuszy. Chcemy uczestniczyć w rozwoju zawodowym młodych ludzi, przed ich wejściem na trudny rynek pracy. Staramy się wpływać na sposób kształcenia studentów, aby otrzymywali praktyczną wiedzę i właściwe dla ich celów zawodowych umiejętności – mówi Iwona Lasocińska, Koordynator ds. współpracy z uczelniami i studentami w Schenker Sp. z o.o.

Zadaniem pracodawców, którzy ubiegali się o wyróżnienie w konkursie, było wykazanie, że podejmowane przez nich działania mają charakter kompleksowy, a udział w nich faktycznie przyczynia się do zwiększenia kompetencji młodych osób w różnych obszarach. Konkurs organizowany był w ramach projektu systemowego PARP „Biznes dla edukacji”, realizowanego w partnerstwie z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami.
(źr. DB Schenker Logistics)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.