Konto pracodawcy


DB Schenker Logistics laureatem Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Operator logistyczny - DB Schenker Logistics, po raz kolejny został najbardziej odpowiedzialną firmą w kategorii „Transport, usługi, handel”. 23 kwietnia 2013 r. na Stadionie Legii w Warszawie odbyła się już VII Gala Rankingu Odpowiedzialnych Firm, organizowana przez Dziennik Gazetę Prawną. Z ponad kilkudziesięciu przedsiębiorstw, które wzięły udział w projekcie, DB Schenker Logistics znalazł się w gronie laureatów. Firma utrzymała pozycję lidera w ujęciu branżowym oraz zajęła szóste miejsce w zestawieniu ogólnym.

- Kluczem do stworzenia skutecznego CSR-u jest wpisanie strategii odpowiedzialnego biznesu w strategię biznesową firmy. Inwestowanie w CSR jest szczególnie istotne w okresie osłabienia gospodarczego. Odpowiedzialne firmy wykorzystują ten czas jako szansę na zbudowanie głębszych relacji z partnerami, a w efekcie rośnie zaufanie do firmy i jej kapitał społeczny. W DB Schenker Logistics realizujemy strategię CSR bardzo konsekwentnie, niezależnie od zewnętrznych okoliczności, a także promujemy kulturę odpowiedzialności wśród naszych dostawców i współpracowników.” – mówi Janusz Górski, Prezes Schenker Sp. z o.o.

Na wyróżnienie DB Schenker Logistics miała wpływ konsekwentna praca nad poszczególnymi obszarami biznesu, przy uwzględnieniu potrzeb wielu grup interesariuszy: klientów, pracowników, dostawców, społeczności lokalnych, studentów czy mediów.
- Wysoka pozycja w Rankingu Odpowiedzialnych Firm to efekt zaangażowania całej firmy w realizację strategii CSR. Prowadzimy działalność w oparciu o dialog, zaufanie i etykę w biznesie, promujemy i wykorzystujemy nowe technologie. Współpracujemy z ośrodkami akademickimi, stwarzamy pracownikom rozmaite możliwości rozwoju. Dążymy do ograniczenia zużycia energii i negatywnego wpływu na środowisko naturalne – wyjaśnia Monika Pachniak-Radzińska, Dyrektor Rozwoju Biznesu Schenker Sp. z o.o.
Społeczna odpowiedzialność DB Schenker Logistics.

DB Schenker Logistics w 2008 r. wzbogacił podejście do zarządzania poprzez wykorzystanie Modelu EFQM, dzięki czemu w kulturę organizacyjną zostało wpisane ciągłe doskonalenie. Firma dba o zrównoważony rozwój w łańcuchach dostaw, starając się minimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne, m.in. poprzez promowanie rozwiązań kolejowych i intermodalnych. Niezwykle ważne jest także budowanie kultury Lean, w której kładzie się nacisk na szczupłe procesy i eliminację marnotrawstwa.

Ranking Odpowiedzialnych Firm
Ranking Odpowiedzialnych Firm to zestawienie przedsiębiorstw działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. Patronem Rankingu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, natomiast za proces weryfikacji oraz ustalania wyników zestawienia odpowiada firma doradcza PwC. Zestawienie zostało przygotowywane w oparciu o specjalną ankietę badawczą, która składała się z 60 pytań. Odpowiedzi oceniane były według pięciu kryteriów: odpowiedzialne przywództwo, komunikacja z interesariuszami, zaangażowanie społeczne, odpowiedzialne zarządzanie oraz innowacyjność społeczna.
(źr. DB Schenker)

Zobacz także:
kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Zmiany w transporcie lekkim – czyli busy na europejskich drogach
Pracownicze Plany Kapitałowe w 10 pytaniach i odpowiedziach
Niższa stawka PIT od 1 października a rok podatkowy
Nowe zasady wystawiania faktur – NIP na paragonie
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
Ubezpieczenie cargo – co powinieneś wiedzieć?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
O kosztach budowy dróg – ile za ile?
Unia zaprzecza sama sobie i stawia cele nie do spełnienia
Dostawa alkoholi a wyzwania w okresie przedświątecznym - komentarz eksperta
Pakiet mobilności nie do zatrzymania?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Opłaty drogowe w Serbii można już rozliczać metodą post-pay
Media Expert otwiera magazyn cross-dockowy w MMP Bydgoszcz
LPP uruchomiło magazyn e-commerce w Rumunii
GLS stawia na ekologiczne pojazdy
GLS Poland partnerem WTS Sparta
Linie Emirates przewiozły już 46 mln ton cargo z/do Warszawy
Komunikacja międzykulturowa na 25-lecie WISTA Poland
Volvo Trucks działa już 25 lat na polskim rynku
Poczta Polska tworzy coraz więcej miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC