Konto pracodawcy


DB Schenker Logistics laureatem Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Operator logistyczny - DB Schenker Logistics, po raz kolejny został najbardziej odpowiedzialną firmą w kategorii „Transport, usługi, handel”. 23 kwietnia 2013 r. na Stadionie Legii w Warszawie odbyła się już VII Gala Rankingu Odpowiedzialnych Firm, organizowana przez Dziennik Gazetę Prawną. Z ponad kilkudziesięciu przedsiębiorstw, które wzięły udział w projekcie, DB Schenker Logistics znalazł się w gronie laureatów. Firma utrzymała pozycję lidera w ujęciu branżowym oraz zajęła szóste miejsce w zestawieniu ogólnym.

- Kluczem do stworzenia skutecznego CSR-u jest wpisanie strategii odpowiedzialnego biznesu w strategię biznesową firmy. Inwestowanie w CSR jest szczególnie istotne w okresie osłabienia gospodarczego. Odpowiedzialne firmy wykorzystują ten czas jako szansę na zbudowanie głębszych relacji z partnerami, a w efekcie rośnie zaufanie do firmy i jej kapitał społeczny. W DB Schenker Logistics realizujemy strategię CSR bardzo konsekwentnie, niezależnie od zewnętrznych okoliczności, a także promujemy kulturę odpowiedzialności wśród naszych dostawców i współpracowników.” – mówi Janusz Górski, Prezes Schenker Sp. z o.o.

Na wyróżnienie DB Schenker Logistics miała wpływ konsekwentna praca nad poszczególnymi obszarami biznesu, przy uwzględnieniu potrzeb wielu grup interesariuszy: klientów, pracowników, dostawców, społeczności lokalnych, studentów czy mediów.
- Wysoka pozycja w Rankingu Odpowiedzialnych Firm to efekt zaangażowania całej firmy w realizację strategii CSR. Prowadzimy działalność w oparciu o dialog, zaufanie i etykę w biznesie, promujemy i wykorzystujemy nowe technologie. Współpracujemy z ośrodkami akademickimi, stwarzamy pracownikom rozmaite możliwości rozwoju. Dążymy do ograniczenia zużycia energii i negatywnego wpływu na środowisko naturalne – wyjaśnia Monika Pachniak-Radzińska, Dyrektor Rozwoju Biznesu Schenker Sp. z o.o.
Społeczna odpowiedzialność DB Schenker Logistics.

DB Schenker Logistics w 2008 r. wzbogacił podejście do zarządzania poprzez wykorzystanie Modelu EFQM, dzięki czemu w kulturę organizacyjną zostało wpisane ciągłe doskonalenie. Firma dba o zrównoważony rozwój w łańcuchach dostaw, starając się minimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne, m.in. poprzez promowanie rozwiązań kolejowych i intermodalnych. Niezwykle ważne jest także budowanie kultury Lean, w której kładzie się nacisk na szczupłe procesy i eliminację marnotrawstwa.

Ranking Odpowiedzialnych Firm
Ranking Odpowiedzialnych Firm to zestawienie przedsiębiorstw działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. Patronem Rankingu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, natomiast za proces weryfikacji oraz ustalania wyników zestawienia odpowiada firma doradcza PwC. Zestawienie zostało przygotowywane w oparciu o specjalną ankietę badawczą, która składała się z 60 pytań. Odpowiedzi oceniane były według pięciu kryteriów: odpowiedzialne przywództwo, komunikacja z interesariuszami, zaangażowanie społeczne, odpowiedzialne zarządzanie oraz innowacyjność społeczna.
(źr. DB Schenker)

Zobacz także:
kobiety w logistyce
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
Kobieca załoga w Emirates SkyCargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
Jak korzystać z tarczy antykryzysowej - koronawirus a transport
Osoby fizyczne mają złożyć PIT do 30 kwietnia, odroczenia płatności dla pracoda ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Rozwój transportu drogowego po koronawirusie
Jak wygląda handel po wybuchu pandemii?
Nadal nie zlikwidowano barier w rozwoju transportu intermodalnego – alarmuje NIK
Cena ropy naftowej… poniżej zera – co dalej?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
ID Logistics - dynamiczny I kwartał, wzrost sprzedaży o 9,6 proc.
Ponad 100 proc. więcej wydali kupujący na kwietniowych e-zakupach
11,3 mln ton przeładowanych w I kwartale 2020 w Porcie Gdańsk
CEVA Logistics dzięki robotyzacji zwiększa wydajność magazynów o 400%
Grupa Raben ponownie Marką Godną Zaufania
Agility realizuje kontrakty dla brytyjskiego Ministerstwa Obrony
GLS Poland rozpoczyna współpracę z BLIKIEM
Darmowa platforma Clicktrans dla transportu przesyłek pomocowych dla szpitali
Fracht FWO realizuje kolejne dostawy z Polski do USA dla elektrowni wiatrowych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC