Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS przejmuje CEMELOG – węgierską firmę logistyczną z branży medycznej

Firma UPS ogłosiła, że zamierza nabyć CEMELOG Zrt – logistyczną firmę farmaceutyczną z siedzibą na Węgrzech. Przejęcie przyczyni się do dalszego wzmocnienia zasięgu UPS w branży medycznej oraz potencjału na rynku europejskim, umożliwiając kompleksowe, kompatybilne usługi klientom przemysłu farmaceutycznego, urządzeń biotechnologicznych i medycznych na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, które ostatnimi czasy zyskują na znaczeniu.

UPS przewiduje zakończenie transakcji w drugim kwartale 2013 r. z uwzględnieniem powszechnie przyjętych warunków zamknięcia transakcji. Zgodnie z polityką firmy, warunki umowy nie zostaną ujawnione. Przez ostatnie czternaście lat firma CEMELOG, z siedzibą w okolicach Budapesztu, oferowała klientom z całej Europy Środkowo-Wschodniej indywidualnie dopasowywane rozwiązania logistyczne dla sektora medycznego. Posiadając silną sieć regionalną, zaawansowane systemy zarządzania magazynami, kompleksowe usługi zapewniania jakości oraz doświadczoną kadrę pracowniczą, firma pomaga swoim klientom z branży medycznej zwiększać wydajność łańcucha dostaw. Ponadto CEMELOG pomaga spełniać wymogi prawne oraz dostarczać produkty w sposób niezawodny i bezpieczny. Wśród klientów firmy CEMELOG znajdują się najbardziej uznane na świecie marki z branży medycznej.
Dzięki przejęciu, obecna europejska sieć UPS zyska trzy dodatkowe obiekty o powierzchni 240 tys. m kw. stanowiące przestrzeń dystrybucyjną dla branży medycznej. Wiadomość o przejęciu poprzedzona została otwarciem w Azji (w październiku 2012 r.) trzech nowych obiektów przeznaczonych dla branży medycznej oraz rozbudową pięciu obiektów w Ameryce Północnej na początku 2013 roku. Obecnie firma UPS dysponuje dla branży medycznej 41 dedykowanymi obiektami na całym świecie o powierzchni ok. 595 tys. m kw.
Doradcą finansowym UPS przy tej transakcji jest UBS.
UPS oferuje korzyści firmom z branży medycznej poprzez swoją szeroką ofertę usług z zakresu specjalistycznego transportu frachtowego, wysyłki paczek oraz dystrybucji usług. Zakres usług UPS dla branży medycznej obejmuje m.in. zapewnienie odpowiedniej temperatury, przestrzeganie przepisów obowiązujących w danej lokalizacji geograficznej, nadzór i bezpieczeństwo, przygotowanie kompletu części potrzebnych do realizacji zamówienia oraz znakowanie, a także zarządzanie zleceniami i kontrolę należności. Dostęp do usług we wszystkich lokalizacjach jest możliwy dzięki jednej globalnej platformie informatycznej służącej zarządzaniu zleceniami. UPS pomaga producentom z branży medycznej spełniać rygorystyczne i często skomplikowane wymogi prawne, a także zapewnia elastyczność dla zmieniającego się środowiska biznesowego i rzetelnie obsługuje zwiększającą się na całym świecie bazę klientów.
(źr. UPS)

 


Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.