Dodaj ogłoszenie o pracy


Usługa UPS Worldwide Expedited już w 220 krajach

Firma UPS ogłosiła rozszerzenie zasięgu usługi doręczania przesyłek międzynarodowych drogą powietrzną – UPS Worldwide Expedited®. Zasięg usługi został zwiększony trzykrotnie i obejmuje on teraz dostawę w ciągu dwóch do pięciu dni roboczych do ponad 220 krajów i terytoriów. Rozszerzenie to pomoże klientom UPS w Polsce zwiększyć swój globalny zasięg i znaleźć równowagę pomiędzy szybkością dostawy a kosztami, niezależnie od miejsca wysyłki.
– Usługa jest szczególnie atrakcyjna dla klientów z sektora sprzedaży detalicznej, artykułów konsumpcyjnych, produkcji przemysłowej i przemysłu high-tech, dzięki niezawodności i przejrzystości zapewnianej przez najlepsze w swojej klasie zaplecze IT i infrastrukturę operacyjną UPS -  mówi John Sutthoff, wiceprezes UPS ds. marketingu  międzynarodowego.
Firma UPS po raz pierwszy rozszerzyła działalność poza granice USA w połowie lat 70., oferując przesyłki krajowe w Kanadzie i RFN. W latach 80. firma w krótkim czasie stworzyła zintegrowaną sieć usług, dzięki której mogła zaoferować odbiór i doręczania przesyłek na całym świecie. Firma wprowadziła niedawno również inne ważne usługi międzynarodowe i udoskonalenia usług, takie jak:
UPS Worldwide Express FreightSM: W styczniu firma UPS wprowadziła nową usługę ekspresowej dostawy przesyłek o dużej masie frachtem lotniczym, z 37 portów lotniczych – w tym z Polski – do 41 krajów i terytoriów przeznaczenia. Ta nowa usługa z gwarantowanym dniem dostawy i transportem „od drzwi do drzwi” jest rozszerzeniem oferty UPS Worldwide Express i zapewnia płynne przejście od wysyłki paczek ekspresowych do ekspresowej wysyłki frachtu.
UPS Ocean Freight Services: W 2012 roku firma UPS znacząco rozszerzyła swoją ofertę transportu drobnicowego (LCL) o ponad 300 linii w Azji, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Ameryce Południowej. Oferując ponad 1700 bezpośrednich linii LCL i obsługując 116 krajów, UPS nadal rozszerza swoją ofertę frachtu morskiego w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rynku.
UPS Paperless™ Invoice: W tym roku firma UPS wprowadziła kilka usprawnień do swojego systemu WorldShip®, by ułatwić klientom załadowanie do systemu przygotowanej komputerowo dokumentacji przewozowej zamiast dołączania wydruków do przesyłki, co przyspiesza proces wysyłki międzynarodowej, zwiększa wydajność, zmniejsza zużycie papieru i minimalizuje ryzyko zagubienia dokumentów.
(źr. UPS)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.