Dodaj ogłoszenie o pracy


Jim Barber prezesem UPS International

Dan Brutto, kształtujący od ponad 5 lat międzynarodową strategię UPS, a jednocześnie pracownik firmy z 38-letnim stażem, ustąpi ze swojego stanowiska z końcem kwietnia br. Kończący 56 lat Brutto zostanie zastąpiony na stanowisku prezesa UPS International przez pracującego dla firmy od 28 lat Jima Barbera, obecnie prezesa UPS Europe.

Obejmując nowe stanowisko, 52-letni Barber dołączy do zarządu UPS, złożonego z dziesięciu dyrektorów najwyższego szczebla. – Dan jest uosobieniem archetypu globalnego przywódcy, który wie, jak odnieść sukces na światowej scenie – powiedział Scott Davis, dyrektor generalny i przewodniczący zarządu UPS. – Wyznacza strategię i sprawia, że ludzie są w stanie wprowadzać wielkie idee w życie. Dokonania Dana będą miały wpływ na przyszłe pokolenia pracowników UPS i jesteśmy mu wdzięczni za jego oddanie.
W ostatnich latach firma UPS wprowadziła innowacyjne technologie i usługi wychodzące naprzeciw potrzebom klientów biznesowych i indywidualnych na całym świecie. – Zbliżamy się również do końca realizacji trzyletniego planu rozbudowy naszego głównego europejskiego węzła powietrznego w Kolonii i w dłuższej perspektywie nadal będziemy rosnąć w Europie. Mamy też dobrą pozycję w Azji i innych regionach świata. Dalej skupiamy się na stosowaniu najnowszych technologii do wsparcia naszej działalności, dostarczaniu klientom unikatowych rozwiązań, rozbudowie naszej globalnej sieci i zaspokajaniu potrzeb klientów na całym świecie – podsumował Scott Davis.

– To ekscytujące czasy – dodał Davis. – Mamy solidną strategię rozwoju i będziemy nadal poszukiwać szans do wzrostu, zarówno organicznego, jak też w drodze przejęć. Jim będzie bardzo skuteczny w rozszerzaniu naszej działalności na całym świecie, wprowadzaniu innowacji, nowych usług i poprawianiu rentowności. Objęcie stanowiska przez nowego prezesa odbędzie się płynnie i „bezboleśnie”, co świadczy o sile i profesjonalizmie naszego zarządu.

Barber dołączył do UPS w 1985 roku, a od 2004 roku pełnił funkcję dyrektora wysokiego szczebla w zarządzie międzynarodowym. Pracował na kluczowych stanowiskach operacyjnych i finansowych, w tym jako prezes regionu Wielka Brytania i Irlandia oraz dyrektor ds. operacyjnych UPS Europe, gdzie odpowiadał za wyniki biznesowe w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA), jak również za rozbudowę sieci transportu lądowego i powietrznego w tym regionie. Obecnie jest odpowiedzialny za wszystkie działania UPS w ponad 120 krajach i terytoriach regionu EMEA.

(źr. UPS)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.