Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS i JABIL razem w usługach logistyki zwrotnej

UPS poinformował o nawiązaniu strategicznej współpracy z firmą Jabil Circuit. Jednostka UPS zajmująca się logistyką i dystrybucją oraz Jabil Aftermarket Services będą razem oferowały zoptymalizowane rozwiązania z zakresu logistyki zwrotnej. Obejmą one globalny program zwrotów i napraw dla producentów oryginalnego sprzętu hi-tech, a także dostawców i innych przedsiębiorstw z tego sektora.
Dzięki połączeniu możliwości UPS w zakresie magazynowania, przewozu towarów, zarządzania zwrotami oraz znajomości wymogów dotyczących obrotu handlowego z doświadczeniem firmy Jabil w planowaniu logistyki zwrotnej, napraw i wsparcia call center, powstanie gotowy model łańcucha dostaw. Podniesie on wydajność i jakość obsługi klienta oraz uprości prowadzenie działalności sprzedającym.

W ramach współpracy, której podstawą będą zintegrowane systemy i zdolności obu firm, powstanie elastyczny model usług zaspokajający potrzeby klientów w zakresie zwrotów i napraw. W ramach modelu, firmy z sektora hi-tech, otrzymają dostęp do  obiektów serwisowych i dystrybucyjnych o strategicznym położeniu, w pobliżu największych skupisk klientów. Wspólne portfolio usług logistyki zwrotnej UPS i Jabil obejmie: realizowanie zamówień, dostawę w tym samym dniu lub następnym, obsługę zwrotów, naprawę całych jednostek i komponentów, montaż, zarządzanie zamówieniami i relacjami ze sprzedawcami, planowanie i finansowanie zapasów, obsługę call center i pomoc techniczną. Dodatkowo, wykorzystana zostanie w ramach współpracy sieć punktów odbiorczych i nadawczych UPS.
- Dell był zawsze innowacyjny w dziedzinie rozwiązań logistyki zwrotnej części zamiennych. A doskonałym przykładem jest fakt, że zatrudniamy takie firmy, jak Jabil i UPS, które wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, działają w imieniu naszych klientów – powiedział Timmy O’Dwyer, dyrektor wykonawczy Dell Services Supply Chain.

UPS i Jabil dysponują razem ponad 58 tys. detalicznymi punktami dostępu, ponad 1,4 mln mkw. powierzchni dystrybucyjnej UPS dla branży hi-tech oraz 55 punktami obsługi Jabil w 21 krajach, w tym w Polsce.
(źr. UPS)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.