Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS i JABIL razem w usługach logistyki zwrotnej

UPS poinformował o nawiązaniu strategicznej współpracy z firmą Jabil Circuit. Jednostka UPS zajmująca się logistyką i dystrybucją oraz Jabil Aftermarket Services będą razem oferowały zoptymalizowane rozwiązania z zakresu logistyki zwrotnej. Obejmą one globalny program zwrotów i napraw dla producentów oryginalnego sprzętu hi-tech, a także dostawców i innych przedsiębiorstw z tego sektora.
Dzięki połączeniu możliwości UPS w zakresie magazynowania, przewozu towarów, zarządzania zwrotami oraz znajomości wymogów dotyczących obrotu handlowego z doświadczeniem firmy Jabil w planowaniu logistyki zwrotnej, napraw i wsparcia call center, powstanie gotowy model łańcucha dostaw. Podniesie on wydajność i jakość obsługi klienta oraz uprości prowadzenie działalności sprzedającym.

W ramach współpracy, której podstawą będą zintegrowane systemy i zdolności obu firm, powstanie elastyczny model usług zaspokajający potrzeby klientów w zakresie zwrotów i napraw. W ramach modelu, firmy z sektora hi-tech, otrzymają dostęp do  obiektów serwisowych i dystrybucyjnych o strategicznym położeniu, w pobliżu największych skupisk klientów. Wspólne portfolio usług logistyki zwrotnej UPS i Jabil obejmie: realizowanie zamówień, dostawę w tym samym dniu lub następnym, obsługę zwrotów, naprawę całych jednostek i komponentów, montaż, zarządzanie zamówieniami i relacjami ze sprzedawcami, planowanie i finansowanie zapasów, obsługę call center i pomoc techniczną. Dodatkowo, wykorzystana zostanie w ramach współpracy sieć punktów odbiorczych i nadawczych UPS.
- Dell był zawsze innowacyjny w dziedzinie rozwiązań logistyki zwrotnej części zamiennych. A doskonałym przykładem jest fakt, że zatrudniamy takie firmy, jak Jabil i UPS, które wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, działają w imieniu naszych klientów – powiedział Timmy O’Dwyer, dyrektor wykonawczy Dell Services Supply Chain.

UPS i Jabil dysponują razem ponad 58 tys. detalicznymi punktami dostępu, ponad 1,4 mln mkw. powierzchni dystrybucyjnej UPS dla branży hi-tech oraz 55 punktami obsługi Jabil w 21 krajach, w tym w Polsce.
(źr. UPS)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.