Dodaj ogłoszenie o pracy


SEGRO nabył magazyny w Warszawie za 43,2 mln euro

 

 

Firma SEGRO poinformowało o zakupie kompleksu magazynowego Żerań Park II, zlokalizowanego w Warszawie, od AREA Property Partners i Apollo Rida Poland za kwotę 43,2 mln euro. Zbudowany w latach 2005-2011 Żerań Park II składa się z nowoczesnych budynków magazynowych dostosowanych do potrzeb dystrybucji miejskiej oraz budynku biurowego o powierzchni 1 800 m². Park jest zlokalizowany w sąsiedztwie Trasy Toruńskiej i oferuje łącznie 49 900 m2 powierzchni do wynajmu.

Powierzchnia jest wynajęta w około 85 proc. z średnim ważonym okresem najmu (WAULT) wynoszącym 3,5 roku i obecnie generuje czynsz roczny na poziomie 3,3 mln euro. Cena zakupu odpowiada stopie kapitalizacji NIY 7,5 proc. oraz EY na poziomie 8,2 proc. Obecnie powierzchnia w Żerań Park II jest wynajmowana przez czołowe polskie i międzynarodowe firmy, m.in. Farutex, Leroy Merlin, Peak&Cloppenburg, Schenck Process oraz UCB Pharma. To już drugi zakupu nieruchomości w rejonie Warszawy. We wrześniu 2012 roku SEGRO nabyło kompleks Ożarów Business Centre (aktualnie SEGRO Business Park Warsaw) za kwotę 14,1 miliona euro. Park
o powierzchni 36 600 m2 składa się czterech nowoczesnych magazynów, przeznaczonych na działalność logistyczną oraz dystrybucję miejską, zlokalizowanych 16 km od centrum Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie nowej autostrady A2, łączącej Warszawę z Poznaniem i Berlinem.

- Obie transakcje zakupu znacząco wzmacniają pozycję rynkową SEGRO w Warszawie, największym mieście Polski oraz jej niekwestionowanym centrum ekonomicznym. Działania te są zgodne z przyjętą strategią firmy, zakładającą wzmocnienie naszej obecności w wybranych najważniejszych konurbacjach,  poprzez reinwestowanie kapitału w zakup atrakcyjnych nieruchomości oraz  dewelopment.  Oba parki są doskonale zlokalizowane i odpowiadają na zapotrzebowanie na miejską przestrzeń logistyczną firm
z sektora handlu detalicznego, obsługujących klientów w centrum miasta. Kompleksy stanowią doskonałe uzupełnienie naszego obecnego portfela, składającego się głównie z magazynów wielkopowierzchniowych (typu big box) - skomentował transakcję David Sleath, Dyrektor Generalny SEGRO.

- Zawarte transakcje zwiększają powierzchnię oferowaną przez SEGRO w regionie Warszawy do prawie 140 000 m2. Dodatkowo w fazie budowy jest obecnie 24 000 m2 powierzchni typu pre-let, która zostanie ukończona w III kwartale 2013 roku na terenie Tulipan Park Warszawa, kolejne 50 000 m2 pozostaje jako potencjał rozwojowy tego parku. W efekcie ostatniej transakcji SEGRO dysponuje w Polsce portfelem nieruchomości, wynoszącym ponad 700 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej.” dodał.
- Żerań Park II jest kolejnym projektem z sukcesem zrealizowanym przez Apollo-Rida Poland w Warszawie.  Gratulujemy SEGRO powiększenia portfela w Polsce o tę bardzo atrakcyjną nieruchomość i cieszymy się, że nowy właściciel w pełni docenia jej walory i potencjał.” stwierdził Rafał Nowicki, Wiceprezes Zarządu Apollo-Rida Poland podsumowując transakcję.
(źr. SEGRO)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.