Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowoczesne centrum przeładunkowe SEGRO w Łodzi już otwarte


Na terenie Segro Business Park Łódź zakończyła się budowa nowoczesnego centrum przeładunkowego o powierzchni 7,6 tys. m². Nowy obiekt, który powstał w oparciu o umowę typu pre-let, wyposażony jest w 50 doków przeładunkowych do obsługi samochodów ciężarowych oraz 83 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i transportowych. Łódzka inwestycja SEGRO, strategicznie zlokalizowana w centrum kraju, nadal posiada duży potencjał rozwojowy.

 

- Dzięki wzorowej współpracy z klientem podczas całego procesu inwestycyjnego powstał jeden z najnowocześniejszych budynków typu cross-dock w Polsce w jednej z najlepiej zlokalizowanych inwestycji dystrybucyjnych w regionie. Z chwilą oddania do użytku kolejnego odcinka Autostrady A2 w kierunku Warszawy, SEGRO Business Park Łódź staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do prowadzenia działalności logistycznej - wyjaśnia Waldemar Witczak, dyrektor regionu SEGRO.

 

Głównym atutem inwestycji jest jej centralne położenie na mapie Polski. Doskonałe skomunikowanie z siecią najważniejszych dróg w kraju pozwala najemcom w pełni wykorzystywać możliwości operacyjne. Obiekt położony jest zaledwie 6 kilometrów od centrum miasta, przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Łodzi – ulicy Rokicińskiej, 15 kilometrów od połączenia z nową autostradą A2 oraz w odległości jedynie 2 kilometrów od przyszłego skrzyżowania z autostradą A1 łączącą Gdańsk, Łódź i Katowice. Trzeci budynek w ramach SEGRO Business Park Łódź został oddany do użytku zgodnie z planem, w ostatnich dniach lipca. Potencjał rozwojowy parku wynosi 16 tys. m2, a po ukończeniu wszystkie obiekty zaoferują łącznie niemal 55 tys.m2 nowoczesnej powierzchni biznesowej.

(źr. SEGRO)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.