Dodaj ogłoszenie o pracy


WPROST uznał WSL za najlepszą uczelnią logistyczną

Ostatnie badanie tygodnika WPROST, przeprowadzone wśród 500 pracodawców wskazuje jednoznacznie, że Wyższa Szkoła Logistyki to najbardziej ceniona uczelnia logistyczna w kraju.

Każdy z ankietowanych dyrektorów HR miał wskazać 5 uczelni, których absolwentów chętnie zatrudnia. Wyższa Szkoła Logistyki w opracowanym na tej podstawie rankingu zajmuje ósme miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych w Polsce i jest liderem wśród uczelni o profilu logistycznym.  Autorzy badania wyłonili także najlepszą 50 uczelni w kraju  – czyli listę szkół wyższych najczęściej wymienianych przez pracodawców. WSL znalazła się i w tym elitarnym gronie.

W badaniu udział wzięli dyrektorzy personalni z 500 przedsiębiorstw, które w 2011 roku osiągnęły największy przychód. Można zatem powiedzieć, że naszych absolwentów doceniają liderzy przedsiębiorczości.
- Ranking WPROST opracowywany jest wyłącznie na podstawie pytań skierowanych do pracodawców i wydaje się, że to jest właśnie najbardziej rzetelne źródło pozyskiwania danych o jakości kształcenia uczelni w Polsce. Pozycja Wyższej Szkoły Logistyki potwierdza jej największy w kraju potencjał w kształceniu logistyków, niezmiennie od 12 lat – powiedział Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL.
(źr. WSL)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.