Dodaj ogłoszenie o pracy


Czytaj Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 05


Z okazji Dnia Kobiet dzisiejsze wydanie Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf nr 05, dedykujemy Paniom pracującym w logistyce. Ogłaszamy też termin II Forum Kobiet w Logistyce - 16 maja 2013 r. w Warszawie - szczegóły w wydaniu i wkrótce w portalu!

Badania pokazują, że  niecałe 10 proc. pań jest w zarządach spółek logistycznych, a ich zatrudnienie w branży nie przekracza 30 proc., ale szanse kobiet na rozwój kariery w logistyce są lepsze dzisiaj, niż kiedykolwiek! Czy to oznacza, że Kobiety rozbijają "szklany sufit" w logistyce? Z cyklu Kobiety w logistyce, dzisiaj rozmawiamy z Ewą Stypulską dyrektor sprzedaż w Rhenus oraz z Martą Masiak dyrektor generalną VGL Cargo, a także obalamy mity o tzw. męskich zawodach, czyli Kobieta za kierownicą TIR-a.

Wracamy do tematu transportu drogowego. Sytuacja przedsiębiorstw w transporcie drogowym  staje się coraz gorsza. Z pozycji lidera europejskiego na jakiego polscy przewoźnicy wyrośli w roku 2011, możemy spaść na ostatnie miejsce. Walka cenowa, nadpodaż pojazdów, wysokie obciążenia administracyjno - fiskalne zabijają rozwój polskiego rynku przewozowego i polskich przewoźników.  Jak poprawić sytuację i jak utrzymać pozycję transportu? Przy okazji tematu publikujemy kolejną część (III) przewodnika po opłatach drogowych w Europie - dzisiaj wszystko o systemie włoskim Telepass. Na konie w poradach prawnych, ekspert z ECDDP radzi, jak rozliczać koszty użytkowania samochodu prywatnego prowadząc działalność gospodarczą, podpisując ze sobą umowę najmu na zasadach umowy leasingu.


Jeśli chcesz otrzymywać kolejne wydania Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf, zapisz się do Newslettera, subskrypcja jest bezpłatna!

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.