Dodaj ogłoszenie o pracy


Największy kontenerowiec Maersk - Triple-E zawinie do Gdańska

To już potwierdzone - Triple-E, największy na świecie kontenerowiec o pojemności 18 tys. TEU, podczas swojego pierwszego rejsu zawinie również do Gdańska. Maersk Line zoptymalizuje też swoją flotę, by pozytywnie wpłynąć na stosunek podaży do popytu w transporcie morskim.
Triple-E, największa i najnowocześniejsza jednostka, która zostanie w tym roku włączona do siatki połączeń Maersk Line. Zamówione w 2011 roku kontenerowce to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w świecie transportu morskiego ostatnich lat. Maersk oficjalnie potwierdził  informację o zawinięciu statku do portu w Gdańsku. Według harmonogramu  wydarzenie to ma mieć miejsce w drugiej połowie sierpnia.  Nowe jednostki to połączenie przemyślanych rozwiązań technologicznych i ekologicznych oraz rezulatat wieloletnich prac inżynieryjnych. Ich efektem jest nie tyle sama wielkość, ale wydajność, efektywność kosztowa i energetyczna nowych kontenerowców. Wprowadzanie jednostek Triple-E to kluczowy element długofalowej polityki Maersk Line, który zamierza stopniowo wycofywać stare statki, robiąc miejsce dla nowocześniejszych jednostek.
Statek Triple-E ma 400 metrów długości, 59 metrów szerokości i 73 metry wysokości. Ładowność: 18,000 TEU.
(źr. Maersk Line)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.