Dodaj ogłoszenie o pracy


Największy kontenerowiec Maersk - Triple-E zawinie do Gdańska

To już potwierdzone - Triple-E, największy na świecie kontenerowiec o pojemności 18 tys. TEU, podczas swojego pierwszego rejsu zawinie również do Gdańska. Maersk Line zoptymalizuje też swoją flotę, by pozytywnie wpłynąć na stosunek podaży do popytu w transporcie morskim.
Triple-E, największa i najnowocześniejsza jednostka, która zostanie w tym roku włączona do siatki połączeń Maersk Line. Zamówione w 2011 roku kontenerowce to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w świecie transportu morskiego ostatnich lat. Maersk oficjalnie potwierdził  informację o zawinięciu statku do portu w Gdańsku. Według harmonogramu  wydarzenie to ma mieć miejsce w drugiej połowie sierpnia.  Nowe jednostki to połączenie przemyślanych rozwiązań technologicznych i ekologicznych oraz rezulatat wieloletnich prac inżynieryjnych. Ich efektem jest nie tyle sama wielkość, ale wydajność, efektywność kosztowa i energetyczna nowych kontenerowców. Wprowadzanie jednostek Triple-E to kluczowy element długofalowej polityki Maersk Line, który zamierza stopniowo wycofywać stare statki, robiąc miejsce dla nowocześniejszych jednostek.
Statek Triple-E ma 400 metrów długości, 59 metrów szerokości i 73 metry wysokości. Ładowność: 18,000 TEU.
(źr. Maersk Line)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.