Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Rail Polska przewozi samochody Fiat-a

DB Schenker Rail Polska rozpoczął przewozy samochodów z fabryki Fiata w Tychach do Włoch. Umowa na transport samochodów marki Fiat została zawarta na okres 4 lat.
Umowa obejmuje regularne przewozy składów całopociągowych do różnych miejscowości we Włoszech, m.in. Werony, Bolonii czy Turynu. Pierwszy pociąg z Tychów do Bolonii wyruszył w styczniu, pokonując trasę ponad 1200 kilometrów, już po 30 godzinach dotarł do miejsca przeznaczenia. Skład o długości 550 metrów, złożony z 20 dwupoziomowych platform, zabrał 257 samochodów marki Fiat. Przewozy realizowane na rzecz tyskiej fabryki obejmują 11 par pociągów tygodniowo. Pociągi pokonują trasę z Polski, przez Czechy i Austrię do Włoch.
- Doskonała współpraca pomiędzy firmami pozwala na realizację wspólnych przedsięwzięć, tym samym oferując klientowi optymalne rozwiązania w obszarze transportu towarowego. Realizujemy usługi w oparciu o zindywidualizowane, niestandardowe potrzeby klientów, a rzetelność i doświadczenie naszych pracowników gwarantują wykonanie zadań na najwyższym poziomie. Jesteśmy dumni z faktu, że Trenitalia powierzyła nam tak odpowiedzialne zadanie – mówi Christian Schreyer, Prezes DB Schenker Rail Polska.

(źr. DB Schenker Rail)
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.