Dodaj ogłoszenie o pracy


DSV operatorem logistycznym Mitsubishi

Pod koniec 2012 r. firma DSV Solutions podpisała umowę na kompleksową obsługę logistyczną Mitsubishi International GmbH. Mitsubishi International Gmbh to niemiecki oddział japońskiego Mitsubishi Corporation, globalnego przedsiębiorstwa działającego na wielu rynkach. Do głównych sektorów działalności niemieckiego oddziału Mitsubishi należy zaliczyć między innymi branże: finansową, energetyki przemysłowej, obróbki metali, produkcji maszyn i urządzeń, chemii, produkcji żywności i ochrony środowiska. Obecnie Mitsubishi Corporation działa w ponad 90 krajach na całym świecie.
 
 

Kompleksowa obsługa Mitsubishi International polegać będzie na przeprowadzaniu odpraw celnych w Hamburgu, koordynacji transportu drogą morską do magazynu DSV w Gdańsku, magazynowaniu i konfekcjonowaniu produktów oraz transporcie do odbiorców w regionie Europy Wschodniej  – tłumaczy Piotr Krawiecki, prezes DSV Road i Solutions. Wybór DSV jako operatora logistycznego został podyktowany zarówno naszym szerokim doświadczeniem w zakresie obsługi produktów chemicznych, jak i globalnemu zasięgowi naszej działalności. Dodatkowym atutem była możliwość kompleksowej obsługi, dzięki kooperacji pomiędzy poszczególnymi spółkami Grupy DSV.
(źr. DSV Solutions)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.